Владу запідозрили у подвійних підходах щодо стягування з київського бізнесу боргів за оренду землі

15:25 09.05

На сьогодні у Києві налічується близько 15 тисяч боржників з орендної плати за землю та земельного податку. Йдеться про 1,6 млрд грн, які суб’єкти різних форм господарювання заборгували перед громадою столиці.

Владу запідозрили у подвійних підходах щодо стягування з київського бізнесу боргів за оренду землі

За інформацією видання Комерсант український, своєчасно земельний податок та орендну плату на землю у період дії воєнного стану сплачує станом на зараз лише 20-25% орендарів.

Очевидно, у КМДА та Київраді зацікавлені, щоб борги був сплачений якомога швидше, адже місто розраховує на ці кошти, коли формує цифри та показники річного бюджету, зокрема у частині соціального захисту населення. І в перші місяці широкомасштабного вторгнення київська влада навіть пішла назустріч бізнесу, зробивши тимчасово нульової ставку за оренду землі.

На відміну від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), надходження від оренди землі до бюджету столиці потрапляють повністю, без відрахувань до держбюджету.

Кілька останніх засідань постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин були присвячені саме боротьбі з боржниками.

Київська влада ухвалила рішення запрошувати представників Державної податкової служби та злісних боржників на засідання Комісії та публічно з’ясовувати, чому підприємці не сплачують заборгованість.

Під час засідання 8 травня голова комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв навіть пригрозив, що в разі подальшої несплати боргу земельні ділянки будуть повернуті столичній громаді та виставлені на земельний аукціон.

У свою чергу депутат Київради Владислав Турець зауважив, що Постійна комісія витрачає час на дрібні за обсягом заборгованості з орендної плати за землю та земельного податку, тоді як у Києві є суб’єкти господарювання із заборгованістю в десятки мільйонів гривень.

«Ми знаємо, що у Києві є боржники, які боргують і більше 10 мільйонів, і навіть більше 100. У першу чергу нам потрібно заслуховувати таких людей. Але коли у підприємства невеликий борг, а у Київраді рекомендують відразу забирати цю земельну ділянку. Ми маємо на засіданні земельної Комісії розглядати не проблеми невеликих підприємств, а якраз займатися боржниками з великими сумами», – зазначив він.

У свою чергу голова Комісії проігнорував репліку депутата Київради щодо необхідності змінити підходи у виборі боржників, зауваживши, що для міста важлива кожна гривня.

Щоправда, голова комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Михайло Терентьєв не пояснив, яким чином і скільки засідань комісій має відбутися, аби розглянути перелік із 15 тисяч боржників, адже на засіданні 8 травня у списку значилося менше 20 підприємств різної форми власності.

У кулуарах Київради пояснюють, що отримати всі списки існуючих боржників – нереально. Очевидно, це пов’язано із небажанням оприлюднювати гучні прізвища та назви підприємств, аби не дискредитувати себе в очах киян.

Читайте також: Керівника “Київавтодору” та його підлеглого судитимуть за засмічення землі на Солом’янці

Нагадаємо, у Києві ввечері можливі аварійні відключення світла: встигніть підзарядити павербанки.

Великий Київ у Google News

підписатися