Про це йдеться у заяві на Facebook-сторінці голови фракції “ЄС” у Київраді Володимира Прокопіва.
Як зазначається, система національного спротиву об’єднує три складові: територіальну оборону, рух опору та загальновійськове навчання населення. При цьому тероборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору — на тимчасово окупованих територіях.
Відповідно до законодавства, створення системи територіальної оборони мають забезпечувати органи місцевого самоврядування, наголошує Володимир Прокопів.
Однак, за його словами, місцеві бюджети сьогодні самостійно змушені компенсувати різні тарифи та виділяти додаткові кошти на соціальні програми, тому не можуть самостійно покрити видатки на підготовку національного спротиву. До того ж центральна влада вимагає більше доходів до центрального бюджету з місцевих.
У той же час лунають абсолютно незрозумілі зверхні заяви від представників центральної влади, які принижують роботу місцевих рад, голів громад зі створення системи територіальної оборони. Це неприпустимо в умовах реальних загроз національній безпеці України”, – підкреслює голова фракції “ЄС” у Київраді.
У “Європейській Солідарності” вважають, що такою поведінкою президент України Володимир Зеленський, і РНБО, і профільні центральні органи виконавчої влади фактично самоусунулися від процесу виконання Закону “Про основи національного спротиву” – як в частині організаційного, так і матеріально-фінансового забезпечення.
Саме тому фракція ініціює звернення до президента, Кабміну, парламенту та РНБО таки подбати про створення системи національного спротиву на місцях.
Уже на найближчому засіданні Київради ми будемо вимагати від органів центральної влади забезпечити місцеві бюджети коштами для створення системи територіальної оборони, зважаючи на російську загрозу. Прикро, що весь світ б’є на сполох, розуміючи небезпеку на українських кордонах, а наша влада не думає про способи захисту своїх громадян. Бездіяльність у таких умовах – це саботаж”, – зазначив Володимир Прокопів.
Відтак, “ЄС” закликає прийняти зміни до державного бюджету України на 2022 рік у частині збільшення видатків на оборону та зміцнення обороноздатності держави.
Читайте також: Набір до територіальної оборони Києва триває: як стати резервістом
Нагадаємо, добровольцям тероборони дозволили застосовувати стрілецьку зброю.