Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф і зять Дональда Трампа Джаред Кушнер погодили майбутній візит до Києва. Поїздка, якщо відбудеться, стане першою для головних американських перемовників від початку їхньої роботи над припиненням російсько-української війни. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на учасників закритих переговорів.
Домовленості досягли після зустрічі президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа у Білому домі 28 липня. Конкретну дату приїзду американських представників поки не називають. Інформацію про погоджений майбутній візит також підтверджує Associated Press, посилаючись на обізнане джерело.
Раніше Віткофф і Кушнер неодноразово зустрічалися з представниками України за кордоном та відвідували Москву, однак до Києва так і не приїхали. На початку липня американська сторона заявляла, що вони не здійснюватимуть поїздку лише «заради фотографії», а чекатимуть появи конкретних питань для переговорів.
Читайте також: Росія «сходинка за сходинкою» підвищує рівень ескалації — глава Міноборони Польщі
Financial Times називає нинішню активізацію контактів різким поворотом порівняно з напруженістю, яка раніше визначала відносини між Києвом і адміністрацією Трампа. За даними видання, Зеленський у приватних розмовах відзначає багатомісячну пряму взаємодію радників двох сторін, яка допомогла змінити погляд американського президента на війну та перспективи України.
Під час переговорів у Білому домі Зеленський і Трамп обговорили ліцензії на виробництво ракет-перехоплювачів для систем Patriot та відновлення активного дипломатичного процесу. Український президент повідомив, що подальші контакти й конкретні деталі узгоджуватимуть команди двох країн.


