Вітчизняний фільм «Атлантида» став номінантом на престижну міжнародну премію

Автор: Любава Лисичкіна
22:50 02.02

Український фільм «Атлантида» номінували на премію Satellite Awards. Фільм відібрано до категорії “Найкращий міжнародний фільм”, його режисером є Валентин Васянович.

Вітчизняний фільм «Атлантида» став номінантом на престижну міжнародну премію
 Відповідна інформація з’явилася  на сайті Держкіно.  

«Разом із українською стрічкою за нагороду в категорії “Найкращий міжнародний фільм” будуть змагатися ще 8 картин: “Ще по одній / Another Round” (Данія), “Туве / Tove” (Фінляндія), “Сонце / A Sun” (Тайвань), “Двоє / Two of Us” (Франція), “Джаллікату / Jallikattu” (Індія), “Мене тут більше немає / I’m No Longer Here” (Мексика), “Сестричка / My Little Sister” (Швейцарія) та “Ла Йорона / La Llorona” (Гватемала)», – ідеться в повідомленні.

Переможці 25-ї премії Satellite Awards стануть відомі 15 лютого 2021 року.

«Атлантида» — український фільм режисера Валентина Васяновича. Фільм переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти».  Цю стрічку експерти вже назвали головним українським фільмом року.  Її висунули на «Оскар» від України, включили в лонглист Європейської кіноакадемії й назвали найкращим фільмом року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо». 

«Атлантида» – це історія про Україну 2025 року після перемоги над Росією та відновлення контролю над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Головний герой фільму Сергій – ветеран, який намагається знайти себе на Донбасі після травматичного досвіду війни, втрати найкращого друга й перетворення малої батьківщини на зону стихійного лиха.

Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ.

Міжнародну академію преси було створено в 1996 році. Одним із головних напрямів її діяльності є відзначення нових робіт як відомих, так і незалежних кінематографістів, що надає їм доступ до найширшої аудиторії зі всього світу. До складу IPA входять журналісти, що працюють у сфері індустрії розваг та висвітлюють здобутки в галузі кіно, телебачення, радіо та нових медіа. З січня 1997 року члени ІРА щорічно вручають Satellite Awards.

Нагадаємо, український  фільм «Атлантида» також  змагатиметься з найкращими фільмами за престижну британську премію «BAFTA».

Великий Київ у Google News

підписатися