Віталій Кличко запалив другу ханукальну свічку на Менорі в центрі Києва

Автор: Галина Ворона
19:58 29.11.2021

Мер Києва Віталій Кличко взяв участь у церемонії запалення другої ханукальної свічки на Менорі, яку встановили на Майдані Незалежності біля Головпоштамту.

Віталій Кличко запалив другу ханукальну свічку на Менорі в центрі Києва

Як розповіли в КМДА, разом з ним свічку запалювали Голова Ради Федерації єврейських громад України рабин Меїр Стамблер, заступник Ради Федерації єврейських громад рабин Рафаель Рутман та радник посольства США в Україні з питань преси, освіти та культури Волтер Браунолер.

Столична ханукія – найбільша в Україні та Європі, висотою 11 метрів. Встановила її Федерація єврейських общин України за сприянням міської влади Києва. Столиця України приєдналася до великих міст світу – таких як Париж, Лондон, Нью-Йорк та інші, де Менори встановлюють на головних центральних площах.

Вітаю всіх зі святом Хануки! Це свято, що символізує перемогу світла над темрявою, чистоти і духовності – над матеріалізмом. Нехай світло ханукії дарує віруючим радість, добро та надію! Міцного здоров’я, добробуту та миру!” – наголосив під час церемонії Віталій Кличко.

запалення другої ханукальної свічки на Менорі Віталій кличко

Читайте також: Вандал намагався зруйнувати Ханукію, встановлену на Майдані (ВІДЕО) 

Ханука – це іудейське свято, яке відзначають євреї всього світу. Його також називають «Свято восьми свічок» або «Свято вогнів», а головним символом є світильник ханукія з запаленими вісьмома свічками. Цього року хануку почали відзначати ввечері 28 листопада і закінчується свято ввечері 6 грудня.

Протягом восьми днів євреї запалюють свічки у ханукії, щодня додаючи по одній. В останній день свята мають горіти всі 8 свічок.

Нагадаємо, минулими вихідними вандали спробували зруйнувати найвищу в Україні менору до свята Хануки.

Великий Київ у Google News

підписатися