Вірменські хачкари та розпис: у Великій лаврській дзвіниці відкрилась виставка “Рутенія. Літери вбрані у вишиванки”

Автор: Любава Лисичкіна
21:20 22.02

Рутенія – загальна назва шрифтових гарнітур для української абетки, створених у 2000–2021 роках професором Василем Чебаником на основі традицій України княжої доби та козацьких скорописів у рамках проєкту “Графіка української мови”.

Вірменські хачкари та розпис: у Великій лаврській дзвіниці відкрилась виставка  “Рутенія. Літери вбрані у вишиванки”
Світлодіодне освітлення
 
В Міжнародний день рідної мови у Великій лаврській дзвіниці Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” відкрилась художня виставка Mарини Саркисян. 
 
В експозиції представлені яскраві зразки багатогранної творчості художниці, зокрема Проєкту Open Art Academy, присвяченого петриківському розпису, що включає відповідно декоровані вірменські хачкари – камʼяні хрести, над якими майстриня працює з 2014 року.
“У вірменській історії, культурі хачкари займають дуже велике місце. Це вишиванки на каміннях. Кожен з них – унікальний. Їх створено десятки тисяч протягом всієї армянської історії, вони нараховують сотні тисяч років. З прийняттям християнства додалися біблійні мотиви. Хачкари ставляться завжди або з нагоди якихось великих подій, перемог, або в памʼять про сумні події, – розповів гість виставки Гайк Торосян, другий секретар Посольства України в Республіці Вірменія.
Доповнюють творчий доробок мисткині зразки декоративно-ужиткового мистецтва, а також самчиківського розпису, до якого вона звернулася нещодавно.
 
 Довідково:
 Maрина Саркисян – українська художниця вірменського походження, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України, учасниця та переможниця міських і міжнародних виставок та артпроєктів, зокрема за найкращу писанку у петриківському стилі.
 
Виставка працюватиме до 13 березня.
 
Відомо, у Музеї історії нові виставки: програма на пятницю, суботу, неділю.

Великий Київ у Google News

підписатися