До Музею Булгакова уже надійшли результати засідання незалежної комісії Українського інституту національної пам’яті, де вказано, що письменник був імперцем і українофобом, а його пам’ятники містять символи російської пропаганди.
«Ще будуть фінальні висновки Інституту національної пам’яті, і Антон Дробович буде долучатися до цієї останньої резолюції. Звичайно, ми не погоджуємось з цими висновками, – сказала Людмила Губіанурі.
Директорка музею зазначає, що за її інформацією директор УІНП Антон Дробович підтримує збереження музею та пам’яті про Булгакова.
«Документ непрофесійний, бо занадто емоційний, немає повідомлень, на які документи вони опиралися. Те, що приписують Булгакову – найчастіше цитати різних героїв з роману «Біла гвардія» або оповідань навколо роману. Булгаков описує визвольні змагання 1918 року», – розповідає директорка Музею.
Та додає, що не варто приписувати самому Булгакову думки героїв, яких він описує у згаданому художньому творі. І розповідь про персонажів не свідчить про те, що письменник підтримував більшовиків.
«Всі, хто вивчав історію, знає, що відбувалося в Києві, які були різні настрої, сили, загрози внутрішні і зовнішні. Про цю поліфонічність Булгаков і розповідає в своєму романі. Тому висмикувати цитати і казати, що саме так почував Булгаков непрофесійно. Любим художнім текстом можна крутити як завгодно», – каже Губіанурі.
Мовляв, з творів Булгакова можна побачити, що той сатирично описував радянську дійсність. І це було причиною, чому книги спочатку виходили закордоном, а лише згодом потрапили в країну:
«Через те, що Булгаков не підтримував більшовиків, він не міг публікували свої твори. З 1927 року до кінця життя з творів письменника жодної стрічки».
Губіанурі стверджує, що в Музеї Булгакова впродовж останніх 2-ох років працюють над темою деколонізації та переосмислення історичних відомостей про письменника. І тому готові розповідати про нього у правдивому світлі, відповідно до отриманих висновків в ході вивчення документів.
Нагадаємо, комісія Українського інституту національної пам’яті оприлюднила висновок, де повідомляє, що географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені російському письменнику Михайлу Булгакову (1891–1940), містять символіку російської імперської політики. А також заявила, що сам Михайло Булгаков – імперець за світоглядом та затятий українофоб.