“Вільний світ має обличчя України”. Про що говорив президент Польщі Анджей Дуда у Верховній Раді

Автор: Галина Ворона
14:34 22.05

Президент Польщі Анджей Дуда першим серед лідерів іноземних держав сьогодні виступив у Верховній Раді. Його зустрічали оваціями, дякуючи за підтримку і допомогу, яку Польща надає українському народові з початку масштабного російського вторгнення.

“Вільний світ має обличчя України”. Про що говорив президент Польщі Анджей Дуда у Верховній Раді Фото: канцелярія президента Польщі

Він подякував українцям “за спротив, спротив, відвагу та захист Батьківщини”.

 Ви – українці. Ви – не біженці. Ви – наші гості“, – підкреслив він, звертаючись до українців.

Лідер Польщі пообіцяв зробити усе, щоб Україна стала членом Європейського Союзу.

Я не заспокоюся, поки Україна не стане повноправним членом ЄС, адже Україна — це обличчя Європи! Захисник великої європейської родини! Жодні звірства не змусять українців стати на коліна“, – додав він.

Говорячи про єдність українського і польського народів, Андрей Дуда пожартував щодо ситуації довкола “Євробачення”.

Ніхто не може порушити нашу єдність. Ні ворожі політики, ні іноземні агенти, ні журі на Євробаченні”, – зауважив польський лідер.

За його словами, з огляду на дружні взаємини між Варшавою і Києвом, що особливо проявилося в умовах повномасштабної війни росії проти України, настав час для підписання нової угоди про добросусідство між Україною і Польщею.

На моє глибоке переконання, настав час укласти новий договір про добросусідство, який врахує те, що ми збудували в наших відносинах хоча б упродовж останніх місяців”, – наголосив Дуда.

Також він нагадав про військові злочини російської армії в Україні, після яких, на його думку, повинні змінитись відносини з рф.

Після Бучі, Бородянки, Маріуполя з росією не може бути справ, як звичайно, панове президенти і прем‘єри!” – сказав лідер Польщі.

Коментуючи пропозиції деяких політиків заходу про те, що Україна повинна піти на поступки путіну, Анджей Дуда заявив, що лише Україна має сама вирішувати, що їй треба.

Світ повинен вимагати від рф закінчити агресію і повністю покинути територію України. Не може бути жодних переговорів і рішень про Україну без України. Не Україна, а західний світ зараз здає іспит. Якщо заради економічних чи політичних інтересів Захід пожертвує хоча б сантиметром території чи клаптиком суверенітету України – це буде удар не тільки по Україні, а по всій західній спільноті. Зараз ми пересвідчуємось, чи західні цінності, демократія, права людини – це красиві слова чи чогось все-таки варті. Ми не можемо допустити, щоб ці слова були пусткою”, – наполягає президент Польщі.

дуда зеленський

Читайте також: Рада подовжила дію воєнного стану в Україні

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда вдруге з початку війни відвідав Київ.

Великий Київ у Google News

підписатися