Про це пише НВ.
Як розповів виданню один із авторів Chornobyl App Валерій Коршунов, цей застосунок допоможе туристам, які їдуть в Чорнобиль, а також тим, хто хоче більше дізнатись про зону відчуження, але не має можливості потрапити сюди персонально. Зокрема, це стосується школярів, яким цікава тема Чорнобиля, але через вікові обмеження закрита дорога у зону відчуження. Також це туристи, які не можуть приїхати до зони через карантин.
У застосунку десь 150 матеріалів — це така собі Вікіпедія про Чорнобиль у кишені. Тут є аудіогіди, панорами 360, 3d-моделі, елементи доповненої реальності — коли можна буде відсканувати якийсь об’єкт і поставити його собі, умовно кажучи, на стіл”, — Валерій Коршунов.
Застосунок “оживляє” деякі об’єкти в зоні відчуження – як мурал на одній зі стін біля Чорнобильської АЕС, поряд із реактором. Ще один легендарний і колись засекречений владою СРСР об’єкт — радіолокаційну станцію Дуга — через Chornobyl App можна побачити з висоти пташиного польоту.
За словами кураторки цифрового арт-проекту ARTEFACТ Світлани Коршунової, тема Чорнобиля завжди була засекреченою, тому перше завдання застосунка — це створити єдине джерело правдивої інформації, друге – зберегти пам’ять та культурну спадщину, третє – підготовка туристів до в’їзду в зону відчуження.
Щоб показати всьому світу, що ми тут маємо, ми проводили лазерне сканування наявних об’єктів. Це лише початок цього діджитального зберігання культурної спадщини Чорнобиля”, — ділиться Світлана Коршунова.
Для збору та обробити такого масиву інформації розробники застосунку співпрацюють із низкою державних структур, які займаються темою аварії на ЧАЄС: з Національним музеєм Чорнобиля, із галузевими архівами СБУ, які розсекретили архіви КДБ, з Державним агентством з управління зоною відчуження тощо.
Додаток доступний українською та англійською мовами для систем IOS та Android та може працювати у офлайн-режимі.
Читайте також: Як Київ вшановуватиме пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи – події