Військовий облік жінок: пояснення Маляр спровокували дискусію за участі Безуглої

21:23 04.09.2022

Інформація щодо необхідності взяття з 1 жовтня на облік жінок, які мають певні спеціальності, не відповідає дійсності.

Військовий облік жінок: пояснення Маляр спровокували дискусію за участі Безуглої

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганни Маляр.

Не поширюйте фейки про військовий облік жінок. Ще раз дублюю вже оприлюднену інформацію. Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламенту. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони та Генштаб їх виконають“, – написала вона у себе в Facebook.

За словами Маляр, досвід розгортання всіх військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Водночас, за словами заступниці міністра, нині у Збройних силах залишається потреба у фахівцях з медицини, радіотехніки, харчових технологій.

У разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую – йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою”, – наголосила Маляр.

Читайте також: Неподобство та знущання! Зеленського закликали скасувати наказ про військовий облік жінок

Допис Маляр спровокував дискусію в коментарях, активну участь в якій взяла скандально відома народна депутатка фракції “Слуга народу” (ОВО № 217, Київ) Мар’яна Безугла.

Пропозиції у вигляді законопроєкту від Міноборони не надходило. Питання знято з порядку денного. Парламент у 2022 це питання не розглядатиме, бо перелік, дати, виїзд за кордон — все регулюється на рівні Кабміну, не законами. Не зміните за цей місяць свої ж Накази — буде військовий облік, як ви ж там і прописали. Отже, чекаємо змін Наказів Міноборони, у яких“, – написала вона.

Згодом Ганна Маляр відповіла:

Пояснення представниці Міноборони та претензії Безуглої змусили долучитися до дискусії колишню нардепку Ірину Суслову

Довідково. Міноборони 11 жовтня 2021 року схвалило наказ №313 “Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних”. До переліку професій, представниці яких стануть військовозобов’язаними, включено журналісток, програмістів, музикантів, працівниць ресторанів і готелів, бухгалтерів та багатьох інших. Наказ поширюється на українок віком від 18 до 60 років.

22 січня 2022 року Міноборони розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок. Зокрема, у новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановки на військовий облік. 31 серпня Міноборони передало Верховній Раді пропозиції щодо військового обліку жінок.

Великий Київ у Google News

підписатися