Військовий облік жінок: перелік професій хочуть скоротити

Автор: Марія Супрун
13:20 22.01

Міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу щодо взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки. Зокрема, в ньому пропонують скоротити перелік професій для обов’язкового військового обліку.

Військовий облік жінок: перелік професій хочуть скоротити

Про це йдеться у повідомленні Міноборони.

Зокрема, у ньому визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік. Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше мова йшла про 35 фахових напрямків, що об’єднував понад 200 спеціальностей.

У Міноборони зазначили, що здебільшого йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо.

Остаточний перелік професій та спеціалізацій затвердять після отримання погоджень від інших відомств. Окрім того, Генеральний Штаб ЗСУ отримає можливість у разі необхідності вносити зміни до переліку.

Міністр оборони Олексій Резніков анонсував, що міністерство зараз працює над удосконаленням самої процедури постановки на облік: «Усе, що можна перевести в цифру, підтягнути з реєстрів, зробити дистанційно — буде зроблено. Цей процес уже запущений».

Окрім того, міністр запевнив, що до жінок, які мають стати на облік за своїми спеціальностями, не можуть застосовувати штрафи. Адже жодним нормативно-правовим актом не передбачені штрафи для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані.

Читайте такожВлада зробила все, щоб спричинити паніку – Геращенко про військовий облік для жінок

Нагадаємо, в Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яки затверджено перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер будуть братися на облік військовозобов’язаних, якщо вони підходять за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

В Міністерстві оборони пояснили, як зміни щодо військового обліку для жінок вплинуть на життя українок та як можна записатися до військкомату. Водночас, триває робота над спрощенням порядку взяття жінок на військовий облік.

Як повідомлялося, ОП зобов’язав Міноборони розглянути питання щодо скасування військового обліку жінок.

Великий Київ у Google News

підписатися