“Вперше за довгий час побачив пост, де людина оголошує збір на “одяг та екіпірування” для себе бо нещодавно “потрапила до лав ЗСУ і скоро на бойові”. При цьому на фото на ній форма, берці, шолом, маскхалат, РПС, броня. Не хочу нічого поганого сказати, але думав такого вже і не буває”, – зазначив Іван Пінчук.
Він додав, що зазвичай донати збирають на щось конкретне і таке, на що не вистачає зарплати.
“Це може бути просто хвилювання, що наче “нічого нема”. Може від незнання. А може дійсно щось треба. А може і да. Дуже по-різному буває”, – підповідає військовослужбовець.
Коли користувачі уточнюють, що може мобіліщованому зарплату не платять, Іван, зважаючи на ті відомості, які він має, перебуваючи у ЗСУ, відповідає:
“20 тисяч (зарплати). Одяг і захист вже давно видають усім. Чимось перший час часто можуть поділитися побратими. Ну і, якщо перший місяць, то там зазвичай нічого і не треба купляти, бо в цей час ти зазвичай в учебці чи в частині знаходишся. Тим більше, найчастіше ти ще і не знаєш, що тобі реально потрібно”.
Раніше “ВК” розповідав, що автор книги «Як «звірі» воювали»: ТрО очима «Піджака» збирає на позашляховик, яким будуть перевозити поранених.
«Досвід попереднього (другого) бойового виходу частини показав, що без такого транспорту рятувати піхоту в окопах практично неможливо, а сподіватися на сусідні частини, в яких такий транспорт є, коли йдеться про життя чи смерть – значить не робити все можливе для збереження особового складу», – говорить автор книги і ініціатор збору.