«Коли я повернувся в МЗС, зайшов, і зрозумів, що я єдиний дипломат в будівлі Міністерства закордонних справ. Пройшовся по кабінетах, там ще були присутні сліди військових. Вони вже почали звільняти будівлю. Тому що одразу після російського наступу на Україну ми віддали цю будівлю військовим. Вони зайшли, обладнали вогневі позиції в кабінетах з вікнами, які виходили на Михайлівську площу. Підрозділ тут постійно перебував і готувалися до вуличних боїв», – згадує Кулеба в інтерв’ю кореспонденту Анатолію Анатолічу.
Коли ситуація в столиці стабілізувалася, співробітники МЗС подякували військовим за готовність обороняти місто та запросили прибиральників, аби навели лад в кабінетах. Проте у деяких приміщеннях міністерства задля безпеки вікна досі закладені мішками, а на в’їздах стоять їжаки та захисні рихтування.
В умовах воєнного часу міністр залишається в столиці з дружиною та дітьми.
«Коли на Артема прилетіла ракета, а я там живу в кілометрі від цього місця, і в мене вікна трусилися, звісно, що така хвилина тривожна. Людина може собі дозволити боятися чогось. І я боюся за дітей. Але не можна дозволити страху паралізувати тебе. Якщо це відбудеться – ми за визначенням програли», – розповів Кулеба.
Нагадаємо, для захисту міста в перші дні повномасштабного вторгнення було організовано два кільця оборони. Також “ВК” писав, що відбувалося на Банковій у перший день вторгнення РФ. А 26 лютого киян просили не виїжджати на мости в напрямку Правого берега. Так як диверсанти противника постійно працювали та робили спроби висадки на лівому березі міста Києва. Того ж дня українські військові відбили київську ГЕС. Ще 28 березня в Міноборони заявляли, що окупанти намагаються зробити коридор навколо столиці.