Про це заявили у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).
Екологи стверджують, що у восьми із десяти свердловин на місці майбутнього військового кладовища рівень ґрунтових вод має відмітку вище двох метрів.
“Відповідно до державних санітарних правил і норм у такому місці здійснювати поховання заборонено”, – пояснили екологи на своїй сторінці у Facebook.
У КЕКЦ додали, що практично таку ж інформацію щодо рівня ґрунтових вод отримали й восени 2023 року, але тоді робили експертизу на замовлення державної структури “Національне військове меморіальне кладовище”.
Тоді після буріння 60 свердловин у 33-х із них рівень ґрунтових вод був такий, що ділянки були визнані “підтопленими” та “потенційно підтопленими”.
“Я навіть не можу уявити ситуацію, коли матері, дружини загиблих героїв будуть бачити, як їх синів, чоловіків ховають у болото! На мою думку, потрібно якнайшвидше зупинити будівництво Національного військового меморіального кладовища на цій території”, – наголосив директор КЕКЦ Володимир Борейко.
Крім того, екологи зазначили, що рубка лісу під будівництво кладовища підніме рівень ґрунтових вод ще більше.
Додамо, мешканці Гатненської громади та села Мархалівка виступають проти будівництва Національного військового кладовища у Гатному. Причина: вирубка лісу, отруєння ґрунтових вод, забруднене повітря. Вони наголошують, що тіла загиблих військових при похованні будуть “плавати у воді”, адже їхні землі постійно підтоплює вода.
Однак, у міністерстві ветеранів запевняють, що майбутній меморіал для військових не буде забруднювати воду чи довкілля.
Дивіться також: Без електронних торгів: стало відомо, хто і за скільки будуватиме під Києвом військове кладовище
Нагадаємо, де має бути розташоване Національне військове кладовище обговорювали понад двох років. Після дискусій столичні депутати відвели ділянку у Києві – на Броварському проспекті в Биківні. Однак, у Кабінеті міністрів змінили місце розташування військового меморіалу на селище Гатне у Фастівському районі – за 10 км від Києва.
Як повідомляв “ВК”, мати загиблого захисника Маріуполя, воїна “Азова” Владислава Литвиненка (позивний Вектор) Віра особисто приходила у Київраду та з трибуни просила столичних депутатів підтримати звернення до президента та Кабміну щодо облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах Києва.
Вона нагадала, що представники центральної влади без погодження з родинами загиблих захисників вирішили побудувати Національне військове кладовище на території Гатненської сільської територіальної громади – за 10 км від столиці, хоча обіцяли створити меморіал для загиблих військових у межах Києва.