Відвідувачів нового корпусу Національного музею голодомору зустрічатимуть ангели, а всередині світитимуть зенітні ліхтарі

Автор: Оксана Тупальська
10:11 30.03

Поєднувати будівлю зі свічкою та новий музейний комплекс Національного музею голодомору-геноциду будуть сходи та ліфти. Один із ліфтів буде унікальним в Україні – похилої форми. Вкриватиме будівлю дах з травою – розробка німецьких інженерів.

Відвідувачів нового корпусу Національного музею голодомору зустрічатимуть ангели, а всередині світитимуть зенітні ліхтарі Фото: Проект Національного музею голодомору-геноциду в Києві

Повний комплекс Національного музею голодомору-геноциду складається з двох черг. Перша – побудована у 2000-их роках свічка пам’яті з великою залою під нею, де тривалий час розташовувалась експозиція музею. Другу будуть тепер. Про роботи розповів Павло Авдокушин.

Тепер наукові фонди та бібліотеки, зали експозицій, зали-лекторії та кінотеатр будуть розташовуватися у будівлі другої черги. Серед експозицій буде представлено сучасні події російської агресії щодо мирних жителів України. А у великій залі під свічкою будуть проводити урочистості з нагоди пам’ятних подій.

Відвідувачів на вході до нової будівлі музею зустрічатимуть дві металеві фігури ангелів. Як відомо, ще дві кам’яні фігури ангелів раніше були встановлені на вході з боку вулиці Лаврської.

Так нині виглядає майбутній зелений дах – німецька розробка. На спеціальні пластикові конструкції з вологим килимом вкладають червоне покриття, 10-15 см субстрату, а на ньому буде зеленіти трава. Систему поливу для озеленення вже укладають.

На даху уже побудували зенітні ліхтарі – дахові вікна, крізь які промені сонця потрапляють всередину будівлі.

Нині проектом опікується Кабмін, Мінкульт та Офіс Президента.

Через відсутність фінансування під час війни роботи зараз проводять матеріалами, які залишилися з часів надходження грошей з бюджету, а також частково коштами генпідрядника. Кажуть, якщо роботи законсервувати, відновити їх згодом буде складно. Відтак, підтримують мінімальну активність на об’єкті.

Було повідомлення, що канадські партнери готові дофінансувати процес будівництва будівлі та внутрішнього наповнення музею. Внутрішнє наповнення музею також обіцяли профінансувати інвестори з країн ЄС – після завершення зведення будівлі. Канадські гроші поки не надходили – триває погодження документації.

Великий Київ у Google News

підписатися
    більше новин