Про те, як поводять себе деякі кияни та гості столиці у зоопарку і як не треба робити, розповіла співробітниця КиївЗoo Анастасія. (Наразі вона проходить курси з тактичної медицини).
Анастасія наголосила, що у зоопарку не треба ігнорувати правила поведінки та бажано – читати таблички.
“А є ті, які ігнорують здоровий глузд. Ти просто проїжджаєш по робочій зоні й бачиш як якась мама намагається запхнути свою дитину у вольєр яків (дика копитна тварина, – ред.) та для цього спеціально зайшла на робочу зону. Є люди, які намагаються кидати яблуками у тигрів, тому що: “А чого вони лежать?”. Є люди, які кидають стаканчики в антилоп. Їм цікаво, чому тварини не рухаються”, – розповіла вона на You Tube каналі “Що бісить”.
Співробітниця КиївЗoo зауважила, що батькам необхідно навчити своїх 6-7 річних дітей не кричати на тварин та не давати дітям у зоопарк гучні іграшки.
“Люди дуже часто приносять із собою гучні іграшки. Ми не продаємо такі на території зоопарку, бо ми знаємо, що це дуже стресово для тварин. А люди приносять та дають дітям ці дудочки, свисточки. Ще, наприклад, я розумію, коли немовля плаче, але коли дитина 6-7 років кричить на бідних зебр”, – зазначила вона.
Анастасія згадала випадок, коли жінка дзюрила біля вольєра зі слоном Хорасом.
“В теплу пору року дуже багато людей і ти не можеш пройти декілька метрів, щоб не зробити комусь зауваження. І ти такий: “Будь ласка, не перехиляйте свою дитину у вольєр до тигра, є шанс, що ви її туди впустите”, “Будь ласка, просто ходіть і дивіться”. Відносно недавно, мій колега у слоновнику просто вийшов, а там на робочій зоні жіночка вирішила сходити у туалет. Рівно по діагоналі від неї був туалет!”, – розповіла вона.
Крім того, Анастасія зазначила, що марно пропонувати працівникам зоопарку хабарі за відвідування “тет-а-тет” слона Хораса.
“Це як посвята у працівника. Через деякий час починається: “Добрий день, а можна потрапити до слона?” Ти такий: “Ні, пробачте, ви можете пройти туди, подивитися”. Вони такі: “А за 500 гривень?” Ти знов: “Ні пробачте…”. А вони: “А за тисячу?” І все знов по колу. Комусь навіть пару тисяч доларів пропонували, якийсь іноземець вирішив, що йому дуже треба. Кажу для всіх, до слона ніхто не заходить у вольєр. У нього є свій простір, де він може просунути свій хобот і так він спілкується з працівниками. Цей хобот дуже легко ламає ручки. Ми знаємо як поводитися з цією твариною, ви не знаєте”, – пояснила вона.
Дивіться також: Бегемотик Лілі у КиївЗоо переїжджає у літній вольєр: приходьте помилуватися початком купального сезону
Співробітниця столичного зоопарку наголосила, що паркани для навіть спокійних тварин роблять більшими й подвійним, аби захистити тварин від людей.
“Ми поступово віддаляємо людей від тварин. У нас є безпечні тварини, яких можна просто через маленький паркан показувати людям, але ми робимо високі огорожі, відбійник, тобто другий паркан виключно, тому що до цих тварин намагаються пролізти, щось закинути”, – розповіла вона.
Анастасія нагадала, що не треба годувати тварин у зоопарку, адже вони всі нагодовані.
“Аргумент: “Але ж вони їдять” – не підходить. Тварини не такі розумні, вони їдять все, що знайдуть. У нас же формула кормів, яка напрацьована ветеринарами й ми за цим дуже уважно слідкуємо”, – пояснила вона.
Співробітниця КиївЗоо додала що тварини у зоопарку “неймовірно щасливі”, адже в них є їжа, постійний доступ до води, необхідне лікування й безпека.
Додамо, вхід до КиївЗоо здійснюється до 16:30, перебувати на території можна до 18:00. Квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі – з 10:00 до 16:30. Також квитки можна придбати онлайн.
Дивіться також: До свого літнього маєтку вже повернулись хвилясті калао, а на озера – пелікани.
Нагадаємо, у 2020 році тодішній керівник Офісу президента Андрій Богдан у Київзоо знущався з кози – тягав за вуха і стукав по голові.