Відсутність тепла в окремих будинках Києва: у КМДА розповіли, як вирішити проблему

Автор: Анна Ткаченко
16:12 14.11

Місто закликає представників ОСББ, ЖБК та інших будинків, що здійснюють підключення за індивідуальними заявками, не зволікати з цим рішенням, враховуючи погодні умови. На сьогодні жодних проблем для підключення будинків немає, і навіть наявність заборгованості за теплову енергію не є перешкодою. Однак відкладати питання оплати чи реструктуризації накопиченого боргу не варто, оскільки це може призвести до судового вирішення та накладення штрафних санкцій відповідно до норм чинного законодавств.

Відсутність тепла в окремих будинках Києва: у КМДА розповіли, як вирішити проблему
оренда квартири Київ

Про це під час пресбрифінгу щодо проходження опалювального сезону в Києві зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що столиця стабільно й планово увійшла в опалювальний сезон, попри низку складних обставин.

«Фактично всі житлові будинки, що обслуговуються комунальними керуючими компаніями, школи, дитячі садки, усі медичні стаціонари й пологові будинки підключені до опалення. Однак є окремі групи житлових будинків, де з різних причин досі відсутнє тепло. Це частина ЖБК, ОСББ, відомчі або інші, які підключаються до тепла за їх індивідуальними заявками. Із різних причин, а переважно це наявність боргу за тепло, правління цих будинків досі не подали до «Київтеплоенерго» заявки на підключення. Наголошую, факт заборгованості не є перешкодою для підключення опалення. Питання може бути врегульоване через загальноприйнятий механізм реструктуризації, і будинки оперативно отримають тепло. Адже ми бачимо стабільне похолодання: наступного тижня синоптики прогнозують мінусову температуру. Зволікання з підключенням до тепла матиме лише негативні наслідки – охолодження будинків, а також перевантаження електричних мереж через використання електрообігрівачів. Тому звертаюсь до керівників правлінь будинків вже зараз спільно з теплопостачальною організацією виконати необхідну роботу й запустити тепло в будинки», – сказав Петро Пантелеєв.

Також він наголосив на проблемі підключення до тепла житлових комплексів з автономними газовими котельнями.

«Окремі будинки досі не отримують тепло через відсутність договорів на постачання природного газу на ці котельні. Обслуговування тут здійснюють не комунальні керуючі компанії, а приватні підприємства. І посадові особи компаній, що є власниками котельних або їх операторами, вчасно не провели роботу та не уклали необхідні угоди з НАК «Нафтогаз» попри неодноразові заклики міської влади та представників районів. Місто забезпечує відповідну методичну й організаційну підтримку для вирішення ситуації в кожному окремому будинку. Однак без активної позиції мешканців будинків та їх самоорганізації питання вирішити не вдасться», – підкреслив заступник голови КМДА.

powerukraine

До слова, рахунки вже сформовані: як і де сплатити за спожиті житлово-комунальні послуги.

Великий Київ у Google News

підписатися