Відрізняйте правду від вкиду пропагандистів на “Калькуляторі фейків” – як він працює

Автор: Оксана Тупальська
21:28 10.06

Інноваційний інструмент “Калькулятор фейків” розробили Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI), Жодаток допоможе користувачам розпізнавати маніпулятивний контент.

Відрізняйте правду від вкиду пропагандистів на “Калькуляторі фейків” – як він працює
Світлодіодне освітлення

Вебресурс “Калькулятор фейків” працює цілодобово безплатно та без реєстрації, адже ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Ми створили цей інструмент не тільки інформативним, але і навчальним, адже він демонструє українцям, які критерії має правдива новина, а які ознаки притаманні фейковим новинам. Таким чином, користувачі через деякий проміжок часу використання цього порталу вже зможуть самостійно легко та точно відрізняти правду від фейків. Ми чекаємо, що вже найближчим часом ним скористаються понад 100 000 осіб, – каже виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

Користування інструментом дуже просте. Платформа пропонує набір запитань, розподілених на п’ять тематичних блоків, для детального аналізу новинної статті. 

  • Крок 01. Заходимо на сайт www.fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку “Розпочати”. 
  • Крок 02. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки “фейковості” інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.
  • Крок 03. Після відповідей, система автоматично визначить це новина правдива чи фейк.

На основі відповідей калькулятор оцінює ймовірність правдивості поданого матеріалу. Весь процес займає всього декілька хвилин.

Даний інструмент розроблено в рамках Всеукраїнського проєкту “Інформаційна безпека”, який, крім “Калькулятора фейків”, також містить в собі:

  • мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації у міжнародному форматі SCORM “Медіаграмотність”, який вже є у вільному доступі для всіх українців,
  • вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій (освітяни, молодь, журналісти, державні службовці, представники громадських організацій та українці, які проживають за кордоном),
  • тренінги для найактивніших учасників проєкту, які пройдуть у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Всі заходи – безплатні.

Великий Київ у Google News

підписатися