Відповідальні за створення Меморіального кладовища спілкувалися з місцевими жителями та охоронцями природи – про що домовились

Автор: Оксана Тупальська
13:54 06.03

Після того, як Національно-військове меморіальне кладовище вирішили будувати поруч з Гатним під Києвом, захисники довкілля обурювалися через можливе знищення дерев та порушення спокою перелітних пташок, які мають маршрути у районі, місцеві жителі традиційно для таких об’єктів переживали за власний спокій.

Відповідальні за створення Меморіального кладовища спілкувалися з місцевими жителями та охоронцями природи – про що домовились

До чого домовилися з опонентами розповів заступник директора НВМК Ярослав Старущенко для Укрінформ.

Після перемовин з представниками територіяльних громад, мешканці яких живуть у Гатному та поруч з майбутнім місцем розташування цвинтаря ініціатори створення комплексу повідомили, що спротиву немає і місцеві не проти будівництва.  

«Місце вибрано таким чином, що всі санітарні норми щодо відступів кладовища від житлової забудови, дотримуються, навіть у рази перевищують відстані, які передбачені цими нормами. От попереднє місце, де ми хотіли реалізувати об’єкт, це був лівий берег Дніпра, біля метро “Лісова”, там дійсно був спротив громади», – сказав Старущенко.

Захисники довкілля заявляли, що кладовище може порушити маршрути перелітних та рідкісних птахів. Бо у зеленій зоні пролягає смарагдова мережа, а пернаті відпочивають на віттях дерев:

«Проектом визначено, що вирубуватиметься не більше, ніж 8%, максимум 10% всіх насаджень. Тобто місця птахам вистачить. Нам хотілося, щоб це було кладовище в лісі. І ми проаналізували: жодних змін функціональності смарагдової мережі не буде. Прикметно, що це питання порушували не місцеві жителі, а екологи, яким показали проект, і це питання було знято». 

Частково вирізати дерева в лісі розпочали у березні. 

Під час створення військового кладовища порушують будівельні норми – бо строки виконання робіт вдвічі швидші за ті, що передбачає законодавство. Однак зважаючи на суспільну значимість виправляти недолік не планують, запевняє заступник директора НВМК. У 2024 році обіцяють відкрити першу чергу та почати поховання.

Ескізний проект Меморіалу уже готовий. У ньому зазначено перші об’єкти, з яких розпочнуть будівництво.

«Першою чергою визначено будівництво місць традиційних поховань і колумбарної стіни, для поховання урн з прахом загиблих. Також уже визначено місця, де буде відкрита автостоянка, споруди інженерного забезпечення. Тобто та мінімально необхідна інфраструктура, яка дасть можливість розпочати поховання», – каже Ярослав Старущенко.

Він зазначив, що одночасно з першою буде проводитися будівництво наступних черг:

«Їх передбачено вісім – знову з місцями для традиційних і колумбарних поховань».

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення Національного військово-меморіального кладовища Кабінет Міністрів України затвердив 23 лютого. Йдеться про 515 млн гривень на будівництво та функціонування комплексу в 2024 році.

Раніше “ВК” розповідав, у центральної влади виник черговий конфлікт через будівництво Національного військового меморіального кладовища. Бо родичі загиблих не хочуть, щоб його розташовували біля Гатного за 10 км від столиці, а не у Биківні, як розглядали раніше та запропонували в мерії Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися