Відомий скульптор Анатолій Кущ представив персональну виставку “Портрети” у Києві

Автор: Галина Ворона
23:46 21.10.2023

У виставковому залі Національної академії мистецтв України відкрилася персональна виставка “Портрети” відомого скульптора, народного художника України Анатолія Куща.

Відомий скульптор Анатолій Кущ представив персональну виставку “Портрети” у Києві

Виставка “Портрети” розкриває ставлення Анатолія Куща до жанру портрета як до непересічного явища, що вбирає у себе різноманітні пластичні рішення та демонструє кілька напрямів пошуку скульптора в цьому жанрі впродовж півстоліття його творчої діяльності.

В експозиції можна бачити як зображення етюдного і камерного характеру, так і портрети узагальнені й композиційні.

Здебільшого це образи діячів української культури – поетів, письменників, художників, мистецтвознавців, зокрема Тараса Шевченка, Павла Тичини, Степана Олійника, Володимира Міненка, Олександра Федорука, Івана Трухлого, Василя Шкляра, та портрети історичні, монументальні – переважно державних діячів України, як-от Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Богуна, Максима Кривоноса, Пилипа Орлика, Петра Могили, що створювалися для пам’ятників.

Анатолій Кущ, майстер круглої скульптури, в рамках виставки також експонує давно не демонстровані цикли рельєфів “Створення світу” та “Одвічне”, що не є портретами, але візуально й образно доповнюють настрій експозиції та поглиблюють її філософію. Царина рельєфу — особлива сфера скульптури й мало хто сьогодні працює в цьому жанрі. Тим цікавіше знайомитися з такими рідкісними роботами, що стали тлом портретному доробку.

  • Графік роботи виставки: пн–пт, 11:00–17:00.
  • Адреса: Вулиця Бульварно-Кудрявська, 20, велика зала НАМ України.
  • Вхід вільний.

Читайте також: “Борис Плаксій. Прометей”. Живопис, графіку та скульптуру відомого київського художника-шістдесятника можна побачити на виставці у Києві 

Нагадаємо, столичний музей продасть на благодійному аукціоні 100 шедеврів відомих українських художників.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин