Відоме заспокійливе “Гідазепам”: лікар-психіатр розповів в чому є небезпека і чи можна приймати всім

Автор: Любава Лисичкіна
00:32 05.07.2022

Це препарат який зараз, в умовах війни, знають майже всі Українці. Він доступний, діє миттєво, заспокоює.  

Відоме заспокійливе “Гідазепам”: лікар-психіатр розповів в чому є небезпека і чи можна приймати всім Фото: Ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Чи дійсно його можна приймати всім та від всіх психічних порушень розповів лікар-психіатр, нарколог Євген Скрипник.

“Гідазепам” – це єдиний доступний в нас бензодіазепіновий транквілізатор, всі інші або по рецепту  та є препаратами, які в нас не випускаються та не зареєстровані як медичні препарати.  Це денний бензодіазепіновий транквілізатор, який має протитривожну дію, відрізняється від інших бензодіазепінових транквілізаторів, тим що має активуючий ефект та слабий міорелаксуючий ефект.

Випускається у вигляді таблеток. 1 таблетка містить 20 мг (0,02 г) або 50 мг (0,05) для прийому внутрішньо( коробочка ліків біло-синя), також є таблетки для прийому “під язик” ( коробочка жовто-синя)

Використовується:

Застосовують як денний транквілізатор при невротичних, психопатичних астеніях, при станах, які супроводжуються тривогою, страхом (у тому числі перед хірургічними втручаннями та болісними діагностичними обстеженнями), підвищеною дратівливістю, порушенням сну, а також при емоційній лабільності. Невролого говорить, що  застосовують також для купірування абстинентного синдрому при алкоголізмі та в якості підтримуючої терапії під час ремісії при хронічному алкоголізмі, при логоневрозах, мігрені.

Все як би добре?

Скрипник зауважує, що при тривалому прийомі більше 15 днів в монотерапії може викликати звикання.

Часто пацієнти та родичи купляють препарат при психотичних розладах, порушеннях психіки при вікових порушеннях, при депресіях і “Гідазепам” не лікує, а приховує симптоми основного захворювання і потім внаслідок не лікування, втручання часу, виникає хронізаця цих хвороб, зазначає лікар.

Тобто “Гідазепам” можна приймати (за призначенням лікаря) короткотривалими курсами до 15 днів, та симптоматично при тривозі, емоційному перенапруженні і частіше всього для “прикриття” початкових побічних дій антидепресантів.

Відомо,  в Україні запускають наступний етап медреформи.

Великий Київ у Google News

підписатися