Віднести в пункт прийому, вивезти за гроші, викинути на смітник – три способи позбутися ялинки

Автор: Леся Москаленко
12:19 16.01

У Києві з’явилася нова послуга – вашу ялинку можуть спакувати, винести з квартири і вивезти за гроші. Такий набір сервісів пропонує компанія Центр управління відходами.

Віднести в пункт прийому, вивезти за гроші, викинути на смітник – три способи позбутися ялинки

Як пояснили “Великому Києву” в компанії, за 400 гривень вивезуть ялинку до 1,5 метрів заввишки, за новорічне деревце розміром від 1,5 до 2 метрів доведеться заплатити 700 гривень, за ялинку вищу, ніж 2 метри1000 гривень. Дерево спакують, за потреби – розпиляють і доправлять до міського пункту прийому і утилізації новорічних ялинок. Працюватиме сервіс вивезення ялинок стільки ж, скільки і пункти прийому – до кінця січня.

Нагадаємо, що таких пунктів у різних районах столиці 33, там фахівці “Київзеленбуду” приймають ялинки та переробляють їх на щепу для мульчування рослин у парках та скверах. Минулого року кияни здали на утилізацію 6,5 тисяч новорічних ялинок, цього року точна цифра ще невідома, оскільки масово виносити новорічні дерева містяни починають після Водохреща.

Утилізація Переробка ялинок

Хтось віднесе ялинку до пункту прийому самостійно, хтось не пошкодує грошей за послугу вивезення. А чимало киян, за звичкою, просто виставлять використані деревця на контейнерні майданчики для сміття біля своїх будинків. Хто ж забере ці ялинки і куди вони поїдуть?

У “Київзеленбуді” нам пояснили, що хоч зеленбудівці і займаються прийомом та утилізацією ялинок, але лише тих, які кияни доставляють до міських пунктів. Забирати ялинки, викинуті біля будинків – не їхня робота.

Столичне КП “Київкомунсервіс”, яке опікується системою поводження із відходами у Києві також не має стосунку до викинутих ялинок. Там нам розповіли, що компанії, які забирають сміття із баків, не вивозять ялинки із контейнерних майданчиків. Завантажувати дерева до сміттєвозів незручно, адже передбачені вони лише для вивантаження відходів із побутових контейнерів. Для ялинок потрібен спеціальний транспорт, та і послуга за вивезення новорічних дерев у столичних комунальних тарифах не передбачена.

А у компанії “Київкомунсервіс”, яка є оператором столичного полігону твердих побутових відходів №5 у Підгірцях, куди їде більшість київського сміття, запевнили, що використані ялинки узагалі не захоронюють на полігоні. Звісно, якщо хтось викине невелику ялинку прямо в сміттєвий бак, вона потрапить на смітттєзвалище, але такого, щоб автівка, повна ялинок заїхала  на полігон, не буває.

Отже, ялинки це не сміття, і не міські зелені насадження, тому організовувати вивезення ялинок, що їх кияни викинуть на смітник, будуть не комунальні підприємства, а хіба що керуючі компанії Києва. Ще організовувати збір та вивезення ялинок можуть безпосередньо ОСББ чи житлово будівельні кооперативи.

Куди подіти зібрані ялинки, керуюча компанія кожного району вирішує самостійно. І лишається сподіватися, що новорічні дерева стануть щепою чи паливними брикетами, а не опиняться на стихійному звалищі, чи у якомусь ярочку під Києвом.

Нагадаємо, святкова локація на Софійській площі сьогодні завершує роботу.

Великий Київ у Google News

підписатися