Про історію дивовижного порятунку розповіли в «Охматдиті».
Маленьку Злату лікарі Охматдиту повернули мало не з того світу. Дівчинці була потрібна екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). В Охматдиті такого апарату немає і на допомогу прийшли медики з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.
«Це апарат дозволяє тимчасово заміщати втрачені функції легень або одночасно легень і серця, як було у Злати, — говорить Андрій Висоцький, лікар-анестезіолог НДСЛ «Охматдит». — Фактично це «милиці» для реанімації. Метод допомагає рятувати пацієнтів, коли всі інші можливості вичерпані».
Проте з мультисистемним ураженням, як у Злати, самого ЕКМО було недостатньо. Разом зі спеціалістами з інших медустанов, лікарі використовували усі доступні методики задля порятунку дитини. Після 2 місяців медикаментозного сну дівчинка заново вчилася тримати голівку, ковтати, сидіти й ходити. Після встановлення фонаційного клапана на трахеостому, дитина нарешті змогла почути свій голос.
Нині дитина вже вдома, її легені мають відновитися за пів року.
До слова, в Охматдиті розказали, скільки дітей отримали нові нирки та показав ювілейного пацієнта після трансплантації нирки від посмертного донора.