Відкрився віртуальний музей бортництва – чим він унікальний

16:51 29.10.2020

Віртуальний музей бортництва презентували у м. Києві в рамках проєкту  «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». На інтерактивній платформі зібрані результати пошуково-дослідницької роботи, яка проводилася упродовж чотирьох з половиною місяців у Київській, Житомирській та Рівненській областях.

Відкрився віртуальний музей бортництва – чим він унікальний
оренда квартири Київ

Як повідомляє КОДА, сьогодні віртуальний сайт Музею бортництва працює у вільному доступі. Це єдина за своїми масштабами платформа, яка у повному обсязі презентує традицію бортництва в Україні. У розділах сайту зібрано статті, відео та фотогалерея, експозиція, тривимірні моделі приладів для бортництва. Також там створені віртуальні філії музеїв трьох областей, де є експозиції по бортництву.

Віртуальний музей бортництва унікальний тим, що на ньому зібрано єдиний фотомасив усіх даних про бортництво. Ці фотографії також включені до іміджевого фотоальбому «Бортництво Полісся», який вміщує 16 наукових статей провідних науковців і краєзнавців, які розробляли цю тематику.

Крім того, у межах проєкту було розроблено інтерактивні просвітницькі матеріали, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Бортництво — традиційний  привласнювальний промисел, старовинна форма лісового бджільництва. «Бортництво» – це умовна назва, яка вживається більше в середовищі етнографів та істориків, у старовинній народній термінології вживали слово «бортник», а сам промисел окреслювали термінами «глядіти пчол», «ходити коло пчол», нині в поліських селах можуть визначити своє зайняття як «бортнічество».

Нагадаємо, що раніше відкрилися ще кілька віртуальних музеїв. Наприклад, прогулятись будинком Сікорського тепер можна онлайн. Також у Києві з’явився віртуальний музей Івана Франка, який складається з 5 залів. А ще Нацмузей Голодомору-геноциду презентував перший мобільний додаток, що дозволяє пройтись Києвом 1930-х років.

Великий Київ у Google News

підписатися