«Відкати» на ноутбуках для вчителів: запідозрили корупційну змову на 300 млн гривень

Автор: Марія Супрун
10:55 13.09

Мінцифра, СБУ та МОН запідозрили корупційну змову в розмірі 300 млн гривень на закупівлі ноутбуків для вчителів в рамках проекту “Ноутбук кожному вчителю”.

«Відкати» на ноутбуках для вчителів: запідозрили корупційну змову на 300 млн гривень

Як розповіли в Мінцифри, шахраї, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по регіонах переможців закупівель із подальшим отриманням “відкатів”. 

Наразі всі тендери направлені на перевірку документів. Експертиза буде проведена протягом тижня. Водночас тендери залишаються активними.

Уся достовірна інформація щодо тендеру проєкту “Ноутбук кожному вчителю” є у спеціальному дашборді, який оновлюється щотижня.

Що робити замовникам після повторної експертизи:

  1. Визначити переможця тендеру.
  2. Опублікувати повідомлення про переможця на ProZorro.
  3. Отримати договір, підписаний виконавцем тендеру. Важливо: замовник підписує цей договір тільки після повторної експертизи.
  4. Зібрати пакет документів для повторної експертизи: супровідний лист, технічно-економічне обґрунтування проєкту, річний план закупівлі та копію договору, що підписана виконавцем.
  5. Відправити ці документи по СЕВ або на електронну адресу: [email protected] (підписано КЕП).

Команда Мінцифри закликала не довіряти підозрілим особам та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах.

“Якщо під час реалізації проєкту ви натрапили на факт вимагання хабаря та заклик до незаконних дій, то просимо звернутись до правоохоронних органів”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Нагадаємо, в цьому році заплановано кілька проектів для шкіл. Перший – це підключення шкіл до інтернету. Другий проект, який ініційований Міносвіти, це субвенція майже мільярд гривень, яка допоможе закупити 60 тисяч ноутбуків для вчителів. 

Як повідомлялося, COVID-сертифікати у “Дії” офіційно визнали у Євросоюзі.

Великий Київ у Google News

підписатися