Відчуй себе дроном. Як насправді відбувається політ на повітряній кулі — репортаж

Автор: Ліліана Григорак
14:00 15.07.2020

Політ на кулі на картинках з Каппадокії (Туреччина) — ще та насолода для очей. Репортер “ВК” вирішив не їхати далеко, бо карантин. І знайшов політ у 37 км від Києва — в Березівці. Як все пройшло — читайте!

Відчуй себе дроном. Як насправді відбувається політ на повітряній кулі — репортаж

Політ відбувся в Макарівському районі (Київська область) з повітроплавного товариства “Монгольф’єр”. Стартували о 20:20 – ідеальний час, щоб побачити неймовірний захід. Погода спочатку сприяла, але під кінець вітер став сильнішим – заплановану посадку перенесли. Але все ж враження від польоту незабутні, тому 5-ро новачків-повітрофлотців залишилися задоволені!

На старт і в небо

Перш ніж злетіти, пілоти тестують швидкість вітру метеозондом. Для того, щоб обрати вдалу локацію та впевнитися в безпечних показниках вітру — не більше 5 метрів на секунду. Нам пощастило, він був спокійний і ми відправилися на Людвиновку в тому ж районі.

Пізніше “запуск” кулі двома пілотами та їхнім помічником за допомогою газової оболонки. Перші хвилини її габарити були мінімальні.

Але на 7 хв конекту з газом куля стала надзвичайно великою. Оце швидкість!

В той момент всі бажаючі втілити свою мрію дитинства в реальність були спроможні на все, щоб потрапити на неї та нарешті злетіти!

І ось цей час прийшов: п’ятеро охочих та два пілота готові піднятися в небо. 

Перші враження в небі незвичні — це набір емоцій, які були неактивовані до аеростату. Особливо, коли пілот зазначив можливу висоту — до 300 метрів. 

Але насправді, сильного всплеску адреналіну, як на літаку, немає. Це інша історія: тут навпаки — медитація на повітрі, насолода краєвидами та можливість зробити найкраще фото заходу в самому небі. 

Природа вражає! Коли їдеш автівкою чи гуляєш пішки, то не до кінця помічаєш всієї краси. Її можна угледіти лише з польоту на кулі.

Насправді політ — пряма асоціація побаченого з дроном. Ти можеш розглянути всі боки навколо без кордонів та на свіжому повітрі. Реальна картина щоразу змінюється, а емоції набирають інших барв.

Хочете до озера? Без проблем!

До речі, це початкова висота, біля 50 метрів, але картина вражає!

А зелений ландшафт, який асоціюється з Карпатами? Так, чому ні!

Висота на фото приблизно 250 метрів.

В такі моменти не лише новачки, а й пілоти не можуть відірвати очі від краси. 

Пильнують та перевіряють, що ж змінилося з останнього польоту, який був вчора 🙂

До слова, пілотами не народжуються — ними стають. Хороший приклад Олександра та Матвія, які колись були атлетами, а зараз підкорюють небо! Їх спостережливості та контролю руху кулі на шаленій висоті можна ще позаздрити!

Чи комфортно знаходитися на кулі? Так, дно розподілене на дві частини — в одній троє людей, в іншій четверо і збоку стінок розміщені ручки для зручності. Але про речі комфорту на кулі зовсім забуваєш, думки в небі про інше.

Екстриму додає не лише відчуття висоти, а й звук газової оболонки. Яка при викиді вогню “тримає” аеростат у повітрі, він різкий та незвичний для новачків. 

Хоча пілоти запевняють, що це перша оманлива думка. Хм, можливо, наступного разу перевіримо!

До речі, вогонь в центрі відкритий, але безпечний для перебування людей на кулі. Та все ж рекомендуємо взяти головний убір, щоб почувати себе комфортніше.

В польоті ви побачите чимало картин, які переглядали лише на Pinterest. Всі знайдуть “свою”, яка запам’ятається їм найбільше. 

Посадка — цікавий некерований процес

Наш політ тривав з 20:20 до 21:25, хоча мав завершитися до 21:09 —  час, коли сідає сонце. Але через сильний вітер куля не могла приземлитися вчасно.

Це той момент, коли вітер сам обирає час завершення подорожі та місце посадки. В аеростатів немає гальмів, як у вашого авто і все залежить від напрямку та швидкості вітру.

Рахуймо це перевагою для новачків на додатковий час на спостереження та фото!

Приземлення було не зі спокійних для новачків, адже куля на половину ледь не перевернулась. Деякі були занепокоєні та здивовані, але пілоти тримали все під контролем. Тому швидко вирішили ситуацію та приземлення відбулося. До слова, перед цим куля летіла над полем на мінімальній висоті, торкалась дном до трави. А все для пошуку ідеального місця посадки!

Емоції з висоти пташиного польоту — особливі.

Нечасто є можливість пролетіти над трасою “Київ-Чоп”, зробити селфі заходу сонця в небі висотою до 300 метрів та провести час з повітрофлотцями.

Єдиний мінус польоту — не спосіб посадки, а скоріш швидкоплинність часу.  1 год 5 хв промайнули в небі ніби 20 хв. По приземленню хотілося знову піднятися та побачити Київщину з висоти пташиного польоту.

Читайте також: Нова атмосфера кінотеатрів після карантину: запах попкорну перебив спирт – репортаж.

Великий Київ у Google News

підписатися