Відбирає гроші у людей та називає себе Богородицею – скандал з псевдоцілителькою з Києва

Автор: Оксана Тупальська
11:18 Сьогодні

У столиці дівчина зверталася з незвичайним проханням – вона просила гроші на “цілительку”, аби та забрала зайву енергію та врятувала життя чоловіка, який перебуває на лікуванні. Коли близьку людину хворого запитали, а кому треба віддати гроші, виявилося, що йдеться про Галину Фесун, мешканку Києва та колишню рестораторку, яка приписує собі божественні здібності.

Відбирає гроші у людей та називає себе Богородицею – скандал з псевдоцілителькою з Києва
Світлодіодне освітлення

Історію в соцмережах розповіла керівник комунікацій Центру економічного відновлення Надія Потоцька.

Мені написала малознайома дівчина. Просила гроші, щоб дати «жінці, яка енергетично підтримує» її коханого, який у комі. Далі зʼясувалось, що коханий понад півроку у комі. За кордоном у лікарні. А в Україні якась жінка «шле енергію», щоб він жив. Вона це може робити тільки тоді, якщо дівчина буде їй віддячувати. Енергія працює за обмін на кошти.

Аби виконати забаганки псевдоцілительки дівчина готова брати в борг, місяцями проводить збір, жебрає по людях. І замість витратити гроші на реальні ліки чи підтримку власного здоров’я в тяжкі часи, віддає ненаситній жінці в Києві. 

Ця «енергетична жінка» — Ганна Фесун. Називає себе у соцмережах Богородицею, проводить певні обряди та дійства, якщо пройтись по її сторінці. В інтернеті є матеріал, де вказано, що Ганна мала великі борги станом на 2021. І що ця її справа — такий собі бізнес, – розповідає Потоцька.

Представниця Центру економічного відновлення закликає бути пильними та не вестися на шахраїв, шукаючи доказової медицини:

Хочу, щоб ви знали про небезпеку. Бо такі люди вже є. Буде ще більше. Вони будуть виловлювати тих, хто у біді. Хто здатен на все заради порятунку близьких. Це велика небезпека, яка може прийти до кожного. Будьте пильні. Піклуйтесь про близьких. Остерігайтесь шахраїв. І підтримайте, будь ласка, підтримуйте тих, хто поряд. Зараз до біса складне життя. Інколи добре слово (або вчасно змовчане зле) може врятувати. Бережіть близьких.

Профіль псевдоцілительки в соцмережі (зліва) та повідомлення дівчини, яка просить кошти (справа)

Люди в соцмережах масово пишуть, що до Ганни Фесун (справжнє ім’я “цілительки”) активно звертаються дружини військовослужбовців, які перебувають у непростих життєвих ситуаціях.

Також Віктор Трегубов, співзасновник організації “Демократична сокира” розповідає, що знав Фесун раніше – вона мала в Києві власну кав’ярню Сall me Cacao на Подолі, але потім щось пішло не так, зачинила її, та “пішла в містику”. Жінка спочатку почала писати пости про жіночу енергію, а тоді і взялася за віщування. З профілю в соцмережах можна побачити, що має дитину – дівчинку молодшого шкільного віку. 

Також людям нагадують, що жодна з релігійних християнських конфесій не підтримує такі дії – бо магію вважає гріхом. 

Практика будь-якої системної поширеної в Україні конфесії (ПЦУ, УГКЦ, РКЦ, протестанти, навіть більшість приходів УПЦ, іслам чи іудаїзму) отаку маячню не передбачає. На системному рівні – точно. Бо всі ці конфесії заперечують магію. А це – саме про магію , – каже волонтер та товариш Трегубова Юрій Богданов.

Сall me Cacao на Подолі було відкрито з 2016 року. Виглядало, між іншим досить привабливо. Згадки про нього були ще в 2020 році. Поки його власниця не обрала інший “бізнес”.

Під час війн, криз, особистих трагедій так легко впасти в один з багатьох напрямів спрощення реальності. Конспірологію і теорію змов від світового уряду (який дуже спрощує надскладний світ) до антивакцинаторів. Магію. Віру у фінансові піраміди чи чудодійних псевдопророків. Езотерику всіх видів від карт таро і гороскопів до візитів до бабок з передбаченнями майбутнього. Це я вже не кажу про те, що по-справжньому збожеволіти теж набагато простіше в такі часи, – каже волонтер Юрій Богданов.

Ймовірно, такий бізнес прибутковий, бо і кореспондент “ВК” нерідко зустрічав під повідомленнями в соцмережах Фейсбук та TіkTok, де люди розшукують військових чи рідних або розповідають про свої біди, просячи про звичайну моральну підтримку, ледь не десятки коментарів під одним постом від “ясновидців”. Невідомі починають писати свою версію про долю невідомих їм людей та пропонують свої “послуги”. 

Як розпізнати аферистів та не потрапити у їхні пастки, в ефірі одного з телеканалів розповіла психолог Олена Шершньова. 

Великий Київ у Google News

підписатися