Відбулася презентація фільму про Віталія Марківа «Позивний Італієць»

Автор: Любава Лисичкіна
22:51 19.02

У п’ятницю, 19 лютого, відбувся допрем’єрний показ документального фільму про історію майданівця, добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа.

Відбулася презентація фільму про Віталія Марківа «Позивний Італієць»

Як  повідомляє  пресслужба Міністерства внутрішніх справ, автором стрічки є директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко

Фільм створено за підтримки Мінкультінформполітики. Символ фільму «Позивний Італієць» – телевізійна трансляційна вежа на горі Карачун над Слов’янськом, яку обороняв Віталій Марків і під якою загинули Роккеллі і Миронов. Вона – символ українського інформаційного простору, на який постійно зазіхає країна-агресор.

Віталій Марків зауважив, що саме віра в те, що він не один, що ми можемо відстоювати свої інтереси та спільна боротьба привели до перемоги.

«Майже три місяці як я на волі. Тільки поглянувши зі сторони, я усвідомив, якби ми всі разом не об‘єднались, я б не зміг все пройти. Це була спільна боротьба. Я хочу щиро подякувати побратимам, всім небайдужим українцям, це наша з вами перемога! Після візиту пана міністра, в мене була одна задача – не зрадити тих, хто в мене вірить», – сказав він.

Також під час заходу було презентовано книгу видавництва «Фоліо» «Віталій Марків».

На допрем’єрному  показі побував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Режисер фільму і автор ідеї Артем Шевченко зазначив, що герой фільму, Віталій Марків, є уособленням тих, хто боровся за Україну на Майдані і тих, хто пішов на фронт.

Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали старшого сержанта командира віддлення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у м. Слов’янськ у травні 2014 року.
 
12 липня 2019 року суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років ув’язнення. Того ж дня Арсен Аваков заявив, що Україна оскаржить ганебний вирок італійського суду – 24 роки ув’язнення Віталію Марківу.
 
В серпні 2020 року Національна поліція України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і громадянина Російської Федерації Андрія Миронова провела низку слідчих дій на місці подій, в Слов’янську і на горі Карачун та отримала докази невинуватості Віталія Марківа.
 

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілану повністю виправдав Віталія Марківа.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...