Входив в довіру і шантажував. Столичного фотографа викрили на створенні дитячого порно

Автор: Галина Ворона
15:20 21.05.2021

У столиці викрили дитячого фотографа на створенні порнографічних матеріалів за участю дітей. Інколи своїх жертв він знаходив у соцмережах, де ховався під ніком дівчинки. Чоловіку повідомили про підозру, за даним фактом розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці встановлюють коло дітей, які постраждали від дій фігуранта.

Входив в довіру і шантажував. Столичного фотографа викрили на створенні дитячого порно
Світлодіодне освітлення

Як розповіли в поліції, 38-річний чоловік, окрім фотографування, також організовував екскурсії в одному зі столичних музеїв.

Він входив у довіру до дітей віком 8-18 років та примушував їх шляхом шантажу та погроз брати участь у створенні порнографічного контенту, який потім розповсюджував на території США та країн Євросоюзу – правоохоронні ограни цих країн підтвердили участь у скоєнні злочину саме цього громадянина.

На теперішній час відомо, що отримані фото- та відеоматеріали, аби приховати від сторонніх, чоловік зберігав у санкційному хмарному сховищі. При цьому встановлено, що з IP-адреси, яку використовував фотограф, здійснюється систематичне розповсюдження дитячої порнографії, а це – понад 400 файлів.

За місцем проживання зловмисника провели санкціонований обшук. У нього вилучено доказову базу, порноконтент за участю дітей – понад 10 гігабайт, мобільні термінали і комп’ютерну техніку, яка використовувалася під час створення цього контенту.

Чоловіка затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та доставили до управління поліції для проведення першочергових слідчих дій. Йому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 301-1 Кримінального кодексу України.

Наразі правоохоронці встановлюють коло дітей, які постраждали внаслідок дій фігуранта. У випадку доведення вини йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У столичній прокуратурі детально розповіли про один із епізодів, як фотограф – батько двох дітей – залучав дітей до створення порноконтенту. Так, на початку квітня 2021 року він створив у соціальній мережі Instagram фейковий профіль під вигаданою назвою та розпочав переписуватися із 9-річною дівчинкою, теж представившись дівчинкою. Отримавши певну довіру дівчинки, чоловік вмовив її до створення особистих зображень в оголеному вигляді.

Отримавши декілька відвертих фото, чоловік шляхом шантажу та погроз їх розповсюдження стороннім особам, примусив малолітню зробити інші відверті фотознімки в сексуальних образах з моделюванням сексуальної поведінки та зображенням її статевих органів, що відповідно до ЗУ “Про захист суспільної моралі” відноситься до дитячої порнографії. 

Читайте також: На Київщині виявили “фотографа”, який примушував дітей до порно сесій

Великий Київ у Google News

підписатися