Ветеринарний лікар за освітою та покликанням, власниця клініки для дрібних тварин, стала медиком на війні

Автор: Любава Лисичкіна
22:44 02.10.2023

Вона була медиком під час Революції Гідності, а після початку повномасштабного вторгнення стала у військовий стрій. Це історія посестри “Птахи” з 251 ОБ “Київська Січ”. 

Ветеринарний лікар за освітою та покликанням, власниця клініки для дрібних тварин, стала медиком на війні

Про “Птаху” розповіли у 241 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ.

У передчутті повномасштабного вторгнення “Птаха” відправила своїх дітей за кордон та облаштувала свою ветеринарну клініку до прийому пацієнтів. А 24 лютого, прокинувшись у Боярці та побачивши повітряні бої, зрозуміла: іде воювати та доєдналась до територіальної оборони.

За півтора роки війни жінка пройшла шлях від взводної медикині до санітарної інструкторки, побувала у боях за Київщину, Миколаївщину, Херсонщину та Донеччину:

“Коли ми були в Бахмуті, то в зв’язку з тим, що я маленька, мені поставили ще двох людей, щоб перетягувати поранених. А в Миколаєві та Херсоні, не знаю, звідки бралися сили, але я перетягувала поранених бійців.Специфіка ветеринарії в тому, що лікар має бути універсальним. Це допомагає у службі. Тому і на війні я більш універсальна”, – пояснює “Птаха”.

Жінка згадує, що Бахмуті потік поранених був великим, тож інколи не запам’ятовувала і облич своїх пацієнтів. У нас в день бувало 40 і більше людей, працювала як робот, але добре пам’ятає травми. До того ж працювали медики в підвалі, тому хворіли всі. У “Птахи”, за її словами, протягом трьох тижнів температура була 40 градусів.

Мотивація “Птахи” до служби — врятувати життя:

“Я дуже хочу, щоб всі вижили. І сподіваюсь, так і буде. Ми, військові, розуміємо, коли ідемо на службу, що можемо померти ледь не щодня. Але тут всі усміхнені. В перші дні війни, коли мені телефонувала діти, я розповідала, що дивлюсь на людей і здається, вони вже прийняли, що можуть померти, але вони всі посміхаються”.

Діти, зізнається медикиня, не підтримують її рішення служити. Вони кажуть: куди ти така маленька пішла воювати? Невже немає чоловіків? Але сама “Птаха” вважає, що на фронті дівчата мають бути. Бо вони підтримують чоловіків, а це дуже важливо. І чоловіки зовсім інакше ведуть себе, коли поруч жінка.

Попри спеціальність медика, “Птаха” охоче бере участь у стрільбах та тактичних навчаннях.  Після служби, каже “Птаха “, хоче подорожувати, знову побувати в аеропорті.  

 До слова, «Алея героїв» з’явилися на Севастопольській площі (фото).

Великий Київ у Google News

підписатися