Про це повідомляє Державна екоінспекція столичного округу.
Так, за даними ГУ ДСНС у Київській області, на вихідних, протягом суботи, рятувальники понад 10 разів виїжджали на пожежі в екосистемах Київщини: тричі у Білоцерківському та Обухівському районах, двічі у Броварському та Бучанському районах, один у Фастівському.
Мешканцям столиці і області нагадують, що спалювання сухого листя та трави шкодить здоров’ю людей і стану довкілля. Під час спалювання листя чи трави разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню із листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання.
Також руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років.
Спалювання сухої трави та листя також є прямим порушенням низки норм чинного законодавства.
Адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень.
Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить від 1530 до 4590 гривень.
Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91 800 до 153 000 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Крім того, випалювання трави знищує природу та шкодить вашому здоров’ю. Якщо ви бачите, що горить суха трава, негайно викликайте поліцію та пожежників.
Читайте також: Жінка отримала опіки під час спалювання сухої трави на Київщині
Нагадаємо, жіночку, яка спалювала траву на Київщині, наздогнала “кара небесна” – відео.