Весняне рівнодення 2024: цього дня доля точно вас почує – як привернути удачу на весь рік та ворожити на кохання

Весняне рівнодення, у народі – Сонцеворот – день дорівнює ночі, до нас приходить астрономічна весна. Світловий день починає збільшуватися, а ніч – зменшуватися.

Вважається, що в день весняного рівнодення межа між матеріальним світом і надчуттєвим дуже тонка, тож людина має шанс привернути до свого життя удачу, гармонію та любов.

Як потрібно загадати бажання, що у цей день робили наші предки та як ворожать дівчата на нареченого – у матеріалі “ВК”.

Весняне рівнодення з наукового погляду

 Сонцеворот не має фіксованої дати й щороку може зсуватися на кілька годин. У цьому році весняне рівнодення настало сьогодні. Сонце рівно 12 годин перебуватиме над горизонтом і 12 годин – під горизонтом.

 Весняне рівнодення – астрономічний момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Щороку відбувається два рівнодення:

  • весняне (між 19 і 21 березня), коли у північній півкулі ми вступаємо в літній час,
  • осіннє (між 21 та 24 вересня), коли ми переходимо в осінньо-зимовий період.

З практичного погляду весняне рівнодення збігається з першим днем весни в григоріанському календарі. Весняне рівнодення досить рідко випадає на 21 березня. Останній раз це відбулося аж 2007 року і знову станеться 2102 року.

Як святкують сонцеворот інші народи

Японці у день весняного рівнодення шанують покійників. На чільне місце у оселі ставлять фотографію тих рідних, які вже померли, а потім влаштовують поминальні обіди.

В Індії день весняного рівнодення зазвичай збігається з фестивалем фарб. На міських площах збираються представники всіх каст, співають і танцюють, а потім обсипають один одного кольоровими порошками, які виготовляються із спеціальних спецій.

В Узбекистані, Казахстані, Таджикистані, Азербайджані, Афганістані та деяких інших країнах весняне рівнодення є державним святом. Це – Новий рік. За традицією люди просять одне у одного вибачення, віддають борги та весело святкують.

У Мексиці заведено їхати до колишньої столиці цивілізації Майя (Чичен-Іцу), адже там влаштовують театральні вистави, радіють весняному сонцю і теплу.

Традиції наших пращурів

Вважалося, що з цього часу починаються оновлення в природі: тане сніг, набухають бруньки, птахи повертаються з півдня, гримить перший весняний грім. Тому наші предки цього дня зранку пекли булочки або печиво у формі птахів-жайворонків – “пташки”.

Перші ласощі за часів язичництва віддавали Ведмежому богу. Це робилося, щоб задобрити божество. Вірили, що тоді хижаки не нападатимуть на чоловіків під час полювання.

 

Також “пташками” пригощали дітей, ті вибігали на вулицю і “запускали” їх у небо: якщо виходило підкинути “пташку” і зловити – це добрий знак. Також у булочки перед випічкою ховали різні дрібниці – ягідку, нитку, цибулину. За тим, що кому попадеться, визначали його подальшу долю.

 Після обіду всі йшли на ярмарок. Там співали, танцювали, розважалися в іграх. Найпопулярнішими були перетягування каната, стрибки через містечка або багаття. Існувало повір’я, що переможців сама природа буде захищати від темних сил.

Дівчата в день весняного рівнодення співали пісні-веснянки, а чоловіки надвечір розпалювали багаття – через них стрибали самі й водили худобу, щоб не хворіти. Вважалося, що високе та яскраве полум’я є запорукою ситого і щасливого року.

Завершували день весняного рівнодення наші предки тим, що котили з гори у річку палаючі колеса, що були символом Сонця.

Після заходу Сонця дівчата починали ворожити на кохання і долю

 Вважається, що в день сонцевороту межа між матеріальним світом і надчуттєвим стає дуже тонкою, тому людина може привернути до свого життя любов, удачу та гармонію.

Існувала традиція випікати пряники, додаючи до сирого тіста різні предмети (перстень – весілля, намистинка – вагітність, сережки – зустріч з судженим). З яким предметом дівчина витягувала готовий пряник, те й чекало на неї у майбутньому.

Також ворожили зі свічкою. Дівчина сідала у крісло, розслаблялася і запалювала свічку. Дивлячись на полум’я, намагалася уявити життя, про яке вона мріє. Вважалося, що саме цього дня доля точно вас почує.

А щоб дізнатися ім’я майбутнього чоловіка, дівчата писали різні імена на клаптиках паперу, клали їх під подушку. Вранці, не промовивши жодного слова, витягували один аркуш. Яке ім’я витягнули – так буде звати судженого.

Як привернути кохання та удачу на весняне рівнодення

У перші 12 днів після рівнодення можна запрограмувати весь рік. А щоб збулися бажання, потрібно:

  • узяти білий аркуш паперу, червоний маркер або олівець і червоний конверт або коробочку;
  • написати на аркуші сім бажань (не можна бажати зла), згорнути, покласти в конверт або коробочку і залишити на 12 днів;
  • через цей час дістати список і відпустити бажання у Всесвіт – прочитати вголос написане.

Після цього сховати записку в затишне місце – загадане збудеться протягом року.

Що потрібно робити в день весняного рівнодення

 обов’язково потрібно загадувати бажання – вони матимуть особливу силу;

  • зробити в будинку прибирання, викинути мотлох;
  • принести вербу, що розпустилася, і “вимести” нею з дому все старе й негативне;
  • легенько відшмагати вербою хвору людину – щоб одужала і здорову – аби не хворіла;
  • залишити в оселі кілька гілочок верби – щоб захистити її та домочадців від нечистої сили, а також від прикрощів і печалі;
  • помиритися з тим, із ким були у сварці;
  • закоханим потрібно обов’язково побачитися в цей день і побути разом, аби почуття довго не згасали.

 Заборони в день весняного рівнодення

  • злитися і сваритися;
  • залишати бруд і безлад у домі;
  • відкладати гроші на чорний день;
  • садити вербу – можна накликати великі неприємності;
  • не лягати спати надто пізно, інакше бід не минути.

Народні прикмети

Наші предки помітили, якщо 20 березня мороз, то вся весна буде холодною. А якщо тепло, то найближчі 40 днів буде така ж погода.

Якщо побачити зграю птахів, які летять високо у небі, то урожай зернових буде багатим.

Дуже важливо було пробачити всі образи, відігнати негатив з думок, тоді природа буде доброю протягом всього року.

Читайте також: Петрівський піст: традицій, що не можна робити

Нагадаємо, від завтра опади припиняться і температурні показники почнуть поступово зростати до справжніх весняних значень.