Верховний Суд захистив від знищення забудовником зелених насаджень в Парку «Перемога»

Автор: Оксана Тупальська
15:42 08.11.2023

Колишній нардеп Володимир Зубик та одна з церковних громад хотіли збудувати на території Парку «Перемога» власне «Містечко добра» з багатоповерхівками. Верховний Суд України вдруге розглядав справу щодо об’єкту та ухвалив рішення, що не дозволить забудову зі знищенням дерев.

Верховний Суд захистив від знищення забудовником зелених насаджень в Парку «Перемога»

Суд визнав законним рішення Київради, ухвалене в вересні 2020 року, яке передбачає розірвання договору оренди ділянки площею 4,2 га та визнає зелену зону парком.

Постанова Верховного Суду України є остаточною та оскарженню не підлягає.

У 2000 році церква «Християнська Надія» стала власницею недобудованого спорткомплексу «Динамо», який мав стати за радянських часів республіканською спеціалізованою базою підготовки футболістів. У 2004 році, коли мером був Олександр Омельченко, отримали договір оренди на 25 років.

А згодом, поруч з базою, перебудованою у духовно-благодійний комплекс, вирішили збудувати багатоповерхівки. У 2018 році за Кличка на території парку побачили техніка для геологічних досліджень. Нагора всплив план забудови – в 4 черги.

Хотіли побудувати 9 багатоповерхівок висотою від 10 до 27 поверхів. Вже навіть отримали в Київраді містобудівні умови. Генеральним підрядником будівництва виступала компанія «Інтеграл-Буд», яку і пов’язують з колишнім регіоналом Володимиром Зубиком.

Громадський актив столиці, обурений наміром знищення зелених насаджень та парку, почали виходити на акції протесту під КМДА.

Тоді ж стався конфлікт між представниками церкви і жителями району. Бо останні заклали в тіні дерев алею героїв АТО. Що сильно обурило пастора церкви «Християнська Надія» Валерія Решетинського.

Ходили з протестами і церковники – 25 серпня 2021 року представники церкви “Християнська Надія” пікетували під апеляційним судом – вимагали дозволити забудову парку.

Якщо подивитися на світлини проекту, опублікованого церквою, будівлі мали вирости на усій території парку замість дерев. А до них – мали вести асфальтні дороги. Протестувальників з громадського активу Києва, які хотіли зберегти парк та дерева – називали рейдерами.

«Цій благій справі перешкоджають рейдери, які поклали око на землю навколо церкви. Однак, вони не мають на це законних підстав. Боротьба за Містечко добра і милосердя триває. Нагадаємо, що це унікальний для України формат служіння, що охоплює культурні, благодійні, реабілітаційні й просвітницькі практики для людей різного віку. Інфраструктурною платформою задля реалізації задуму має стати церковний комплекс у Києві на вулиці Жмаченка, 20», – казав пастор Валерій Решетинський.

На щастя, зелену зону відстояли, тому Парк «Перемоги» залишиться парком для відвідування жителів Дніпровського району.

Нагадаємо, Київ став членом альянсу розумних міст Великої двадцятки G20.

Великий Київ у Google News

підписатися