За понад пів року вони отримали 1344 запити від людей, які переміщуються деокупованими територіями та возять необхідне постраждалим від росіян українцям.
На велосипеди небайдужі передали 440 тисяч гривень. Пожертва надходила не лише з різних регіонів України, а і з 10 країн світу, серед них – національна організація з велосипедної адвокації у Швеції.
«Ми вже витратили частину коштів на купівлю нових велосипедів для медиків у Харкові та Харківській області. Решту коштів ми витратимо в такому співвідношенні: 50% на купівлю велосипедів, 20% на необхідні комплектуючі за потреби – багажники, бо це необхідно, щоб розвозити велосипедом гуманітарну допомогу, світло та крила на велосипед, бо це робить користування велосипедом безпечним і зручним, 15% – на логістику і 15% на інші потреби – ремонт, промо, світловідбивачі тощо», – розповідають в U-Cycle.
Також партію вживаних велосипедів передали представники Європейської комісії з Генерального директорату мобільності і транспорту (DG MOVE). Таким чином, до Києва доставили 470 дорослих і дитячих двоколісних.
«Єврокомісія збирала велосипеди, що були у використанні, запчастини і велоаксесуари для них від громадян Бельгії, Люксембургу та інших європейських країн. Єдиною умовою було, щоб уся техніка була у справному стані, у тому числі акумулятори для електричних велосипедів. Перед відправкою у Брюсселі веломеханіки-волонтери оглянули та підремонтували велосипеди», – кажуть організатори збору.
Нагадаємо, навіть в умовах воєнного часу вулиці Києва заполонили велосипедисти. Під час дослідження нарахували тільки 400 велокур’єрів за годину. У вересні Амстердам обіцяв, що передасть дві тисячі забутих велосипедів, і частина з них приїде на Київщину. Також анонсували, що до Києва з Берліну приїдуть 500 вживаних велосипедів, які зроблять електричними.