Велосмугу на Бессарабці захистили від автівок пластиковим бордюром – що це дасть

Автор: Галина Ворона
17:18 18.10

На Бессарабці облаштували пластиковий бордюр, який фізично захищає велосмугу від автомобілів. Це рішення з одного боку заважає паркуватися автомобілям на велосмузі, а з іншого – робить велосмугу двосторонньою.

Велосмугу на Бессарабці захистили від автівок пластиковим бордюром – що це дасть

Про це розповів заступник голови КМДА Костянтин Усов.

За його словами, без такого делінеатора, за правилами дорожнього руху, вздовж дороги можна розміщувати тільки односторонню велосмугу.

Всього на новій велодоріжці, яка веде від бульвару Лесі Українки до Хрещатика, встановлено 125 бордюрів завдовжки по 180 см кожний.

Їхня висота у 12 см розрахована так, щоб у випадку екстремальної ситуації не заважати проїзду пожежної техніки чи іншого спецтранспорту.

У Європі вже доведено, що такі засоби фізичного відокремлення смуг працюють найкраще для розділення різних видів транспорту на дорозі та сприяють зменшенню заторів”, – додав Усов.

Чиновник зауважив, що наступного року планується захистити такими пластиковими бортами понад 50 кілометрів смуг громадського транспорту.

До слова, ми раніше розповідали, з яким боєм Бессарабка ставала велосипедною.

Нагадаємо, нещодавно на вул. Рейтарській уперше в Україні для безпеки та зручності велосипедистів встановили гумовий борт для відокремлення велосипедної смуги від зони паркування автотранспорту.

Великий Київ у Google News

підписатися