Про це йдеться в повідомленні UAnimals у Facebook.
До поля зору зоозахисників потрапив «Буквар» для учнів 1-го класу, який популяризує цирк із тваринами.
На переконанння активістів, цирк із тваринами руйнує не лише життя тварин, а й психіку дітей. Такий цирк може прищепити дітям хибне сприйняття світу, де людина має домінувати над твариною, а сильний підкорювати слабкого.
“Оскільки діти буквально сприймають світ і практично не здатні до самостійної критичної оцінки приблизно до 9 років, взаємодію дресувальників і тварин у цирку вони сприймають за правильну, очікувану й позитивну форму поведінки. У майбутньому дитина вважатиме, що в подібній ситуації, коли вона буде в ролі головного, має поводитись так само поводитись”, – зауважують громадські активісти.
І звертаються до Міністерства освіти і науки України з питанням: ” Коли шкільні підручники нарешті будуть проходити бодай якусь експертизу на науковий характер, академічну доброчесність, відсутність дискримінаційних висловлювань, а також відсутність пропаганди негуманного ставлення до тварин?”
“Ми живемо у 21 сторіччі й подібним речам — не місце в нашому суспільстві та культурі, особливо ж у підручниках наших дітей.Поки одні намагаються будувати в Україні гуманне суспільство, інші переконують дітей у тому, що експлуатація тварин — це норма”, – додають обурені захисники тварин.
Як відомо, упродовж 2020 року державні цирки України припинили використовувати тварин у своїх виставах. Уряд підтримав заборону такого використання тварин. Усіх тварин без винятку мали передати реабілітаційним центрам.