У мережі ТікТок з’явилось відео з ведмедем, який бігає та начебто таким чином реагує на ворожий обстріл. Ролик супроводжується текстом:
«Найбільший стрес пережили ведмеді, вони не знаходять собі місця. Із тваринами проводять антистресові заходи».
Автори відео зазначають, що ці звірі почуває себе не найкраще, бо мають хороший слух, сприймають широкий діапазон звуків.
@1ua_tt #ведмеді #зоопарк #тварини #київ #столиця #ведмедики #стрес #обстріл #ракети #ппо #слух #звуки #війна #україна #1ua_tt ♬ оригинальный звук – Говорить УКРАЇНА
Кореспондент «Великого Києва» звернувся до Київського зоопарку, щоб розпитати, що це за антистресові заходи та яку шкоду понесли тварини.
Проте в прес-службі зоопарку розповіли, що в нічний час ведмеді міцно спали та знаходилися далеко від місця падіння уламків ракети, тому з ними все гаразд, жодного переляку не мають. Трохи ближче до виявлених уламків ракети знаходилися єноти – але і ті навряд зрозуміли, що відбувається, зазначили в установі. Та додали, що вкрай вдячні ППО за оборону неба над столицею.
Директор Київського зоопарку Кирило Трантін вранці 16 травня розповідав, що впав один більший уламок ракети та ще чотири – меншого розміру. До 10.00, коли відбулося відкриття установи для відвідувачів, правоохоронці зібрали уламки та поламані ними гілки дерев. Тваринам, які перебували неподалік від місця падіння, дали подвійний сніданок.
Складні часи столичний зоопарк переживав взимку – коли у місті відключали електроенергію. Там перебували 4 тисячі тварин 200 видів. Частину звірів привозили з зоопарків, які знаходяться неподалік лінії фронту.
Для обігріву приміщень з тваринами були вимушені встановити спеціальні печі, що працюють на дровах – подібні до тих, які використовували у XVIII столітті. Коли світло зникало на короткий час, освітлювали та обігрівали за допомогою генераторів, якщо ж електрики не було довго – запалювали печі.
Захищаючи місто військові оберігають і тварин
Світова історія зберегла чимало жахливих фактів, коли під час воєн страждали та гинули тварини. Так, під час Другої світової війни гинули під час бомбардувань тварини Берлінського зоопарку. А у 1945 році звірі, які вижили, вибігли на вулиці міста через зруйновані огорожі – і там їх відстрілювали. У вольєрах та на вулицях загинули тисячі тварин – зебри, бегемоти, слони, гієни.
Відвідувачам Антверпенського зоопарку в Бельгії досі розповідають, як внаслідок бомбардувань були пошкоджені приміщення, а також врятувався вольєр з хижими птахами, збудований ще у 1856 році.
А от приміщення на території Варшавського зоопарку під час Другої світової війни стало прихистком та порятунком для євреїв. Подібно євреї та борці ховалися та рятували життя поруч з тваринами у Королевському зоопарку в Амстердамі, в Нідерландах. Попри те, що німецькі солдати постійно ходили подивитися на звірів до цього зоопарку, історики кажуть, що жодну людину, яка знайшла там прихисток, солдати не виявили.
«ВК» розповідав, що Київський зоопарк презентував стрічку про життя під час війни. Восени минулого року в столиці прихистили 9 гарних єнотів, яких забрали через небезпеку на прифронтових територіях.