Про це в інтерв’ю сказала інфекціоніст, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.
Щодо захворювання та перебігу
За її словами, українцям слід мати вдома антивірусні препарати і експрес-тести, адже може захворіти вся родина одночасно, і ніхто не зможе навіть нікуди вийти, зокрема через бойові дії.
“Алгоритм дій у разі захворювання такий: тестування – якщо результат позитивний – прийом противірусного препарату. Так можна розвантажити і сімейних лікарів”, – сказала вона.
Професорка вважає, що упередженість щодо противірусних препаратів і їхньої токсичності – безпідставна. Адже ще гірше потрапити в реанімацію, де призначають такі схеми лікування, що треба мати дуже міцне здоров’я, щоб це все взагалі витримати.
“А для людей, які потрапили до реанімації, уже й іншого виходу немає, та й результат не той, аніж міг би бути за умови своєчасного амбулаторного лікування. Тому наголошую: не треба боятися прийому противірусних препаратів. Боятися слід тільки прогресування захворювання і розвитку ускладнень”, – наголосила вона.
Щодо противірусних препаратів
В Україні скоро з’явиться ефективний комбінований противірусний препарат для перорального застосування, який у світі вже використовується для лікування COVID-19, говорить Голубовська.
“Зараз уже є інноваційні препарати для лікування COVID-19, і найефективніший серед них – Паксловід (Нірматрелвір/Ритонавір), який скоро з’явиться у продажу і в Україні”, – сказала спеціаліст.
Також вона додала, що є й вітчизняні виробники і противірусних препаратів, і експрес-тестів. І їхня продукція більш доступна.
Також, за словами Голубовської, з лікуванням “ковіду” непогано справляється синтетичний противірусний препарат Ремдесивір.
Але деякі препарати – неефективні. Наприклад, раніше у реанімаціях усім підряд призначали гідроксихлорохін. Хоча одразу було зрозуміло, що він працює погано, але його продовжували призначати, говорить лікарка.
Відомо, Інститут Амосова дуже потребує донорів крові: після свят бажаючих допомогти дуже мало.