Вчився в Києві на економіста, працював у столичній садибі та похований на Байковому: 10 фактів про Павла Тичину

Автор: Оксана Тупальська
14:21 06.02

Український письменник і політик Павло Тичина мешкав та працював у Києві. Він був міністром освіти УРСР та депутатом Верховної Ради УРСР. А ще у столиці збереглася хата-музей з особистими речами митця.

Вчився в Києві на економіста, працював у столичній садибі та похований на Байковому: 10 фактів про Павла Тичину
оренда квартири Київ

Павло Тичина відомий як талановитий художник, перекладач, публіцист, він є лауреатом Шевченківської премії. 

Народився Павло Григорович  в селі Піски на Чернігівщині в 1891 році, там навчався у духовній семінарії та співав у хорі. А згодом – переїхав навчатися до столиці. 

10 цікавих фактів про Павла Тичину:

  1. Почав писати у 15 років. В 1912 році в журналі «Літературно-науковий вісник» уперше був надрукований його вірш «Ви знаєте, як липа шелестить…», а перша збірка «Сонячні кларнети» була опублікована у 1918 році.
  2. До Києва переїхав у 1913 році – коли вступив до Комерційного інституту. 
  3. Твори писав лише простим олівцем й часто шкодував про те, що не пішов шляхом художника. Найбільшої слави здобула збірка Тичини «Сонячні кларнети», яка започаткувала новий стиль в літературі – «кларнетизм». Також він є автором збірок “Плуг”, “Замість сонетів і октав”, “В космічному оркестрі”, “Вітер з України”, “День настане” 
  4. Одружився Павло Тичина доволі пізно. Його обраницею стала Лідія Папарук, коли письменнику було 48 років. Хоча є інформація, що до цього вони дуже довгий час спілкувалися. Жінка завжди підтримувала чоловіка й була поруч.
  5. Великого удару Тичині завдав арешт у «Справі про організацію банди з метою підриву Радянської влади» його брата Євгена у 1923 році. В середині 1920 років вірші Тичини стають все більше «радянськими» та «ідеологічно правильними». Із розгортанням масових репресій проти української інтелігенції він видав ідеологічно «правильну» збірку «Партія веде», у якій уславив комуністичну владу.
  6. У липні 1941 року письменника разом з його дружиною було евакуйовано з майже 400 академіками та іншими науковими працівниками Академії наук УРСР до Уфи.
  7. Мав великий хист до вивчення іноземних мов. Павло Тичина самотужки опанував близько 20 мов. Наприклад: вірменську, грузинську, арабську, турецьку та інші. Був членом-кореспондентом Болгарської АН.
  8. Павло народився у багатодітній родині (було 13 дітей, до дорослого віку дожило лише дев’ятеро), і був дуже здібним хлопцем. Велику роль в його освіті відіграла вчителька Серафима Миколаївна, яка звернула увагу на його обдарування й порадила батькам відправити сина на подальше навчання.Став лауреатом Сталінської премії, кавалером п’яти орденів Леніна, також мав інші нагороди.
  9. У Києві знаходиться Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Григоровича Тичини, а у селі Піски Чернігівської області є музей історії села, до складу якого входить: хата-садиба Тичини, кімната в сусідньому будинку та пам’ятник видатному письменнику. 23 вересня 1967 року Уманському державному педагогічному інституту (нині університет) було присвоєно ім’я Павла Тичини, та це не єдина установа названа на честь політика.
  10. Життя поета обірвалося 16 вересня 1967 року в Києві. Павло Тичина похований на Байковому кладовищі в Києві.

За метеріалами “Цікаві факти”.

Великий Київ у Google News

підписатися