Вчені назвали хвороби, які виникають через брудне повітря

Автор: Тетяна Сененко
18:50 01.08.2021

Вчені підтвердили, що довгостроковий вплив забрудненого повітря впливає на ризик розвитку хронічного риносинуситу у людей, які не страждають на алергію.

Вчені назвали хвороби, які виникають через брудне повітря

Висновки вчених з Університету Джонса Хопкінса (США) представлені у статті для American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine

Так, науковці заявили, що на розвиток хронічної форми цього захворювання впливає і довгостроковий вплив крихітних часток, що містяться в забрудненому повітрі.

Учасниками дослідження стали 6102 дорослих пацієнти, 2034 з яких страждали на хронічний риносинусит (але не на алергію). Всі вони проживали в районах з високим вмістом у повітрі PM 2,5 – дрібних твердих частинок і крапельок рідини розміром від 0,001 до 2,5 мікрометра, приблизно у 30 разів тонших за людську волосину. Вони складаються з суміші пилу, бруду, сажі, диму, органічних сполук і металів і пов’язані з високим ризиком серцево-судинних захворювань, астми, раку і хронічної обструктивної хвороби легень, неврологічних розладів, а також зі зниженням когнітивних здібностей і передчасною смертю.

Читайте також: Як відрізняється температура повітря у затінку дерев і на сонці серед розпеченого асфальту – результати експерименту

Джерелами забруднення виступають транспорт, будівництво, ерозія дорожнього покриття або ґрунту, виробництва, сільське господарство, спалювання твердих видів палива тощо.

В результаті вчені з’ясували, що учасники, які давно мешкають в районах з найвищими концентраціями такого дрібного «пилу», з більшою ймовірністю стикалися з хронічним риносинуситом, цитує статтю Naked Science. 

Читайте також: Заміняє 275 дерев. У центрі Києва встановили стіну з мохом, яка очищує повітря 

Нагадаємо, нічна температура у Києві побила 100-річний рекорд. Через спеку у місті цілодобово поливають вулиці та забороняють в’їжджати вантажівкам.

 

Великий Київ у Google News

підписатися