Вбивав та імітував страту мирних мешканців Київщини: судитимуть військового РФ

17:42 10.04.2023

На Київщині судитимуть заступника командира бойової машини ЗС РФ, який вбивав та імітував страту мирних мешканців села Гавронщина.

Вбивав та імітував страту мирних мешканців Київщини: судитимуть військового РФ
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Київська обласна прокуратура.

Прокурори Київської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт в порядку спеціального досудового розслідування стосовно командира бойової машини – навідника-оператора 37 мотострілецької бригади 36 загальновійськової армії за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаним з умисним вбивством та інших порушеннях законів і звичаїв війни (ч.1 ст. 438, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 438, ч. 2 ст. 438 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року під час окупації села Гавронщина Бучанського району Київської області обвинувачений єфрейтор зупинив на вулиці місцевого беззбройного цивільного мешканця, який не становив для нього жодної загрози. Погрожуючи зброєю, він змусив чоловіка лягти на землю та вибивав інформацію про його приналежність до Збройних сил України та інших військових чи громадських формувань. Після побиття поставив потерпілого до стіни та вбив його пострілом у голову з автоматичної зброї.

Також обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, спільно зі співслужбовцями зайшов до будинку та наказав присутнім чотирьом особам пройти до однієї кімнати. Він тривалий час тримав потерпілих під прицілом і проводив їх допит. Потім наказав всім стати в шеренгу один за одним, аргументуючи це тим, що не хоче витрачати зайві патрони на їх вбивство. Після цього, імітуючи страту беззбройних мирних мешканців, він здійснив постріл в стелю і залишив будинок, пообіцявши прийти наступного дня та всіх розстріляти.

Крім того, єфрейтор разом з іншими військовослужбовцями РФ зайшли до будинку жінки та, погрожуючи зброєю, заволоділи її автомобілем. Через декілька тижнів аналогічним способом окупанти заволоділи автівкою іншого мешканця села Гавронщина.

Нагадаємо, у Києві озброєний чоловік обстріляв кіоск з покупцями.

Великий Київ у Google News

підписатися