Обов’язковий вид страхування для автомобілістів
В Україні діє обов’язковий вид автострахування. Відповідно до Закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”, українці не можуть керувати транспортом без поліса ОСЦПВ. За недотримання цього правила на порушника чекає адміністративне покарання — штраф від 425 грн.
Автоцивілка в Києві покриває шкоду, яку може завдати водій третім особам. Працює це так: якщо ви стаєте винуватцем аварії, то замість вас збиток покриває страхова компанія, з якою ви уклали договір. Саме страховик платить за ремонт потерпілого автомобіля та лікування його водія та пасажирів.
Власник поліса звільняється від оплати збитків, які він завдав іншим учасникам дорожнього руху. Але ОСЦПВ не покриває особисту шкоду, тобто винуватець повинен самостійно ремонтувати свій ТЗ.
Навіщо потрібна автоцивілка?
Впровадження автоцивілки в систему автомобільного захисту обумовлено двома причинами:
- Уніфікований процес відшкодування збитків через страхову компанію дозволяє швидко, цивілізованим шляхом врегулювати наслідки ДТП.
- Оплата збитків не залежить від фінансової стабільності винуватця. Так, постраждалі гарантовано отримують виплату на відновлення авто та лікування за потреби. Без автоцивілки винуватець має сплатити збитки сам. А це не завжди можна зробити оперативно.
Який розмір відшкодування по автоцивілці?
В Україні фіксовані суми виплати за автоцивілкою, передбачені законом.
- Покриття відповідальності по майну — до 160 000 грн;
- Покриття відповідальності по життю та здоров’ю — до 320 000 грн.
Якщо лімітів не вистачає, різницю сплачує винуватець. Винятки становлять випадки, коли водій має додатковий поліс — ДЦВ, який розширює ліміти по ОСЦПВ (до 1 млн грн). Отже, якщо використаний ліміт з ОСЦПВ, включається ДЦВ. Останній поліс може бути куплений від іншої страхової компанії, ніж автоцивілка.
Фінансові межі по ОСЦПВ періодично переглядаються регулятором ринку для того, щоб вони відповідали актуальній ситуації в країні. Останні зміни проводились у 2022 році.</ p>
Скільки коштує ОСЦПВ у 2024 році?
Для розрахунку вартості ОСЦПВ застосовується спеціальна формула. Однак основні фактори, від яких залежить вартість страховки:
- Тип транспортного засобу (легковий автомобіль, вантажівка, автобус, мотоцикл, моторолер, причіп, електромобіль);
- Об’єм двигуна машини;
- Місто реєстрації власника авто.
Найдорожчий тариф передбачений для мешканців мегаполісів через підвищені ризики потрапляння в ДТП.
Щоб розрахувати онлайн індивідуальну ціну страховки, українці можуть скористатися страховими сервісами. З їхньою допомогою ви побачите не лише кінцеву вартість договору, а й ознайомитеся з умовами різних програм, підберете кращий варіант під свої потреби та бюджет.