Васильківська майоліка та фантастичні звірі: у музеї мистецтва можна побачити “друзів” півника з Бородянки

Автор: Любава Лисичкіна
22:14 01.05

Васильківський завод майоліки почав працювати у 1928 році, як артіль «Керамік» і став одним із найпотужніших виробництв художньої кераміки в Україні. Його розквіт припадає на 1960–1980-ті роки. Саме тоді тут працювали видатні українські художники.

Васильківська майоліка та фантастичні звірі: у музеї мистецтва можна побачити “друзів” півника з Бородянки
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у дописі Національного музею декоративного мистецтва України.

В музеї триває виставка до 100-річчя від дня народження відомого художника-кераміста Валерія Протор’єва «Простір доброти». 

Ювілейна експозиція представляє близько 180 творів Валерія та Надії Протор’євих, талановитого подружжя митців художньої кераміки, які жили і творили разом, працюючи на славетному Васильківському майоліковому заводі. Це майже половина творчого доробку художників, який зберігається в музейної колекції.

Центром виставкової експозиції є відома серія керамічних творів Валерія та Надії Протор’євих з авторською назвою «Добрі звірі». Фантастичні, добрі, усміхнені звірі, особливо популярні серед глядачів.

Нагадаємо, що вцілілий керамічний півник, дивом уцілів у розбомбленому росіянами будинку в Бородянці, став символом незламності українського духу.

Фото кореспондентки «Суспільного» Єлизавети Серватинської, на якому серед зруйнованої багатоповерхівки залишилась тільки кухонна шафка з посудом, облетіло весь світ. Як з’ясувалось, куманець на шафці у вигляді півника – це виріб Васильківського заводу майоліки.

До слова, у Києві відбувся допрем’єрний показ фільму «Ми були рекрутами» про бійців 3 ОШБр.

Великий Київ у Google News

підписатися