Василеві Сліпаку присвятили оперу. Відеопрем’єра – 14 жовтня

18:43 13.10.2020

Молода опера представить у День захисника України відеопрем’єру опери “Ukraine – Terra Incognita”, що присвячена українському співаку і воїну, солісту Паризької опери Василеві Сліпаку. Незвична сучасна опера поєднала архаїчний спів давніх українських пісень, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та футурофолкові костюми.

Василеві Сліпаку присвятили оперу. Відеопрем’єра – 14 жовтня

“Ukraine – Terra Incognita” – розповідь про воїна, що здатен втримати в собі Залізне Серце та захистити Дім, Рід, Любов. Це простий сюжет, але не вистачить й сотні опер, щоб вичерпати його. Ця земля, Terra Incognita, подарувала нам Степ, де кожне покоління могло себе випробувати, віднайти і дати шанс наступним…”, – кажуть автори проєкту.

Незвична сучасна опера поєднала архаїчний спів давніх українських пісень, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та футурофолкові костюми. Ритуальні, рекрутські, козацькі, чумацькі, колискові, любовні пісні, що сягають корінням сотень років, проростуть у вишуканій формі сучасної опери.

В подальшому Молода опера “Ukraine – Terra Incognita” планує презентувати українське мистецтво у найпрестижніших залах світу. Зокрема, для команди проєкту дуже важливою є постановка опери в Парижі, де Василь Сліпак співав і жив майже 20 років.

Відеопрем’єру можна буде переглянути 14 жовтня, о 10:00 в Ютубі.

Василь Сліпак народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив 19 років. Там він мав ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів та любов. Брав активну участь в Революції гідності, а згодом приєднався і до волонтерського руху. Пізніше вирішив залишити сцену і кар’єру в Європі і стати до лав добровольців. Під час виконання бойового завдання Василь «Міф» Сліпак загинув від кулі снайпера.

Читайте також: У Києві буде сквер Сліпака. А ще кілька вулиць отримають нові назви (СПИСОК)

Нагадаємо, українські режисери у 2018 році зняли документальний фільм «Міф» про Василя Сліпака. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...