Вашу картку заблоковано. У Києві викрили шахрайський колл-центр, який щодня видурював 1,5 млн грн

Автор: Галина Ворона
15:27 23.11

У столиці викрили шахрайський колл-центр, який організували двоє мешканців Київщини. Оператори телефонували громадянам під виглядом працівників банку та поліції. У розмовах випитували фінансові дані, а відтак гроші потерпілих переводили на підконтрольні рахунки. Щомісячний прибуток складав 1,5 мільйона гривень.

Вашу картку заблоковано. У Києві викрили шахрайський колл-центр, який щодня видурював 1,5 млн грн

Як розповіли в МВС, зловмисники залучили до роботи 15 операторів, для яких розробили детальні інструкції шахрайських дій. Також організатори на хакерських форумах купували бази даних клієнтів банків, яким телефонували оператори call-центру.

Громадянам повідомляли про блокування картки та пропонували пройти верифікацію, збільшити ліміт на банківських картках, відкрити новий рахунок з певним лімітом, а також повідомляли про “погодження” збільшення кредитного балансу на банківських картках.

Під такими приводами оператори випитували конфіденційну інформацію, зокрема СVV-коди, номери, пін-коди банківських карт та авторизаційні дані до онлайн-банкінгу. Надалі гроші потерпілих перераховували на підконтрольні рахунки, оформлені на третіх осіб. Потім отримані гроші переводили у криптовалюту.

Також оператори call-центру телефонували громадянам нібито від імені працівників поліції. Під приводом фіксування шахрайських дій, які нібито відбуваються з їхніми картковими рахунками, випитували фінансові дані.

Щомісячний прибуток зловмисників складав півтора мільйона гривень. Наразі правоохоронці встановлюють коло потерпілих осіб.

Правоохоронці провели обшук за місцем розташування call-центру.

За результатами вилучили жорсткі диски, комп’ютерну техніку, накопичувачі даних, мобільні телефони, «чорнові» записи та серверне обладнання.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статі передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

шахрайський колл-центр

Читайте також: Шахраї вимагали гроші з київських підприємців, видаючи себе за «колекторів» 

Нагадаємо, у Києві затримали серійного “клофелінщика”-грабіжника, який присвоїв мільйони чужих гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися