Ваша цигарка шкварчить. Сьогодні – 60 років зі дня прем’єри культового фільму «За Двома Зайцями»

Автор: Любава Лисичкіна
19:06 21.12.2021

Прем’єра відбулася у Києві, в Дарницькому клубі залізничників – нині Палац культури “Дарниця” 21 грудня 1961 р.

Ваша цигарка шкварчить. Сьогодні – 60 років зі дня прем’єри культового фільму «За Двома Зайцями»
60 років тому  киянам вперше продемонстрували кінокомедію, що стане культовою для всіх майбутніх поколінь.
 
«За Двома Зайцями» знято за однойменною п’єсою Михайла Старицького, яку він переробив з комедії Івана Нечуя-Левицького «На Кожум‘яках».
Афіша 1961 року, художник Л. Шульгін
Більшу частину сцен зняли в павільйоні Кіностудії ім. Довженка. Але деякі епізоди фільмували на київських вулицях. Головною магістраллю був Андріївський узвіз – там зняли проїзд у візку на весілля, прохід четвірки хлопців з гітарою.

На екрані легко впізнати також Контрактову площу, старий Житній ринок, Володимирську гору, сходи Андріївської церкви тощо.

Варто зауважити, що прем’єра стрічки відбулася в непрестижному залі на тогочасній околиці Києва – Дарниці? Все це через те, що Держкіно присвоїло фільму скромну ІІ категорію, що означало творчу невдачу. Така категорія передбачала обмежений прокат (тільки територія УРСР), друк невеликої кількості копій і покази переважно в будинках культури і заводських клубах.

Відомо, що перша версія фільму «За Двома Зайцями» була озвучена українською мовою. АЛе коли фільм набув шаленої популярності,  українська версія фільму зникла і майже півстоліття вважалася втраченою. Випадково її виявили в Маріуполі аж 2013-го.

Фільм Київської кіностудії мав успіх у всьому Радянському Союзі і миттєво розійшовся на цитати. Наприклад: “Мы – это что-то одно, а вы – что-то другое”, “Позвольте самолично, конкретно, сопроводить вас”, і нарешті найвідоміше: “А то шкварчала ваша… папироска!”

Варто занти чому говорять –  від Зимового Миколая з кулаками до доброго Миколайчика з подарунками.

Великий Київ у Google News

підписатися