Варвара Ханенко – єдина жінка-музеєтворець в історії України

Автор: Любава Лисичкіна
14:35 Сьогодні

Сьогодні Музей Ханенків – це спадок, створений із пристрастю до мистецтва і любов’ю до своєї країни

Варвара Ханенко – єдина жінка-музеєтворець в історії України

Варвара Ханенко – єдина жінка-музеєтворець в історії України, завдяки якій у нас зберігаються шедеври світового мистецтва, ідеться у розповіді про величну постать українки у Ukrainian People Magazine

Народжена в родині меценатів Терещенків, Варвара присвятила своє життя освіті, соціальній допомозі та розвитку народних ремесел.

Вона заснувала школи, ремісничі майстерні та навіть відкрила крамницю в Лондоні, що дало селянам змогу продавати свої вироби за кордон.



Разом із чоловіком Богданом Ханенком вона створила одну з найцінніших мистецьких колекцій України: картини Караваджо, Джотто, українські ікони, килими, порцеляну та археологічні знахідки. Для зберігання цієї колекції подружжя звело в Києві будинок-галерею, який з самого початку задумувався як майбутній музей.

 

 

Після смерті чоловіка Варвара зайнялась упорядкуванням колекції, власне створенням народного музею та передачу його столиці, як і заповідав Богдан Ханенко.



Під час Першої світової війни частину колекції довелося евакуювати до Москви. Коли після війни її повернули до Києва, значна частина скарбів була втрачена. Ще частина зібрання була розграбована в роки Другої світової війни. Та навіть попри це, у музеї досі зберігається одна з найцінніших в Україні колекцій світового мистецтва.



Сьогодні Музей Ханенків – це спадок, створений із пристрастю до мистецтва і любов’ю до своєї країни.

Великий Київ у Google News

підписатися