Вантажівки мають сплачувати за користування дорогами – Шмигаль

Автор: Марія Супрун
14:56 22.09

Вантажівки понад 12 тонн мають сплачувати за користування дорогами державного значення. Такий законопроєкт Уряд сьогодні підтримав на засіданні.

Вантажівки мають сплачувати за користування дорогами – Шмигаль

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, закон є частиною плану заходів із виконання Угоди про асоціацію, бо це практика абсолютної більшості європейських країн.

“Тисячі кілометрів доріг в Україні будується за рахунок коштів платників податків. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження та знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування”, – зазначив Шмигаль.

Зазначається, що кошти з вантажівок будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді — це буде додатковий ресурс для створення якісно нової інфраструктури для всіх.

Надходження до бюджету можуть скласти до 9 млрд грн в залежності від середнього тарифу (1-3 грн/км) та протяжності доріг по яким справляється плата.

Також пропонують запровадити систему контролю руху за транспортними засобами за допомогою мітки радіочастотної ідентифікації та ввести електронну систему плати за користування дорогами.

Проект закону погодив Кабмін, тепер справа за Верховною Радою.

Нагадаємо, раніше Кабмін встановив вартість проїзду по платних дорогах.

Великий Київ у Google News

підписатися