Вакцинувати дитину від COVID-19 в Україні можна із 12 років. Але лише тоді, якщо є вагомі причини

Автор: Леся Москаленко
18:37 24.09

Із якого віку можна вакцинувати дітей від COVID-19? Таке питання часто ставлять батьки у соцмережах. 

Вакцинувати дитину від COVID-19 в Україні можна із 12 років.  Але лише тоді, якщо є вагомі причини

Вакцинувати підлітків віком від 12 років в Україні можна лише вакциною Comirnaty від BioNTech/Pfizer і за наявності медичних показань, або у випадку, коли дитина виїздить за кордон, наприклад, на навчання, і вакцинація є необхідною умовою.

Такі правила діють в Україні із 8 липня 2021 року.

«Це не буде повсюдна вакцинація дітей, як у США чи Ізраїлі. Ми йтимемо шляхом Великобританії», – заявив тоді Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, який брав участь у розробці нових рекомендацій.

Батьки дітей віком від 12 років і підлітки віком 16-17 років мають звертатися за вакцинацією від COVID-19  до сімейного лікаря дитини. Лікар підготує необхідні для вакцинації документи.

Якщо дитина вакцинується за медичними показаннями (супутні захворювання, тощо), то це буде медичний висновок про причину вакцинації і рекомендація її провести.

Коли підстави для вакцинації носять не медичний характер, знадобляться інші документи Це можуть бути документи, що підтверджують виїзд за кордон для навчання або на спортивні змагання чи інші міжнародні заходи, зміну місця проживання (об’єднання сім’ї). Або ж дитині зроблять другу дозу щеплення, якщо першу вона отримала за кордоном і має документи, які це підтверджують.

До слова, міжнародний COVID-сертифікат вже можна роздрукувати з порталу “Дія” – відеоінструкція.

Великий Київ у Google News

підписатися