Вакцино-скандал у відомчій “Феофанії”. ЗМІ стверджують, що щепили за фальшивими списками

Автор: Любава Лисичкіна
00:06 07.04

У столичній лікарні “Феофанія” під виглядом працівників лікарні щепили інших людей. І нібито це були не залишки вакцини.

Вакцино-скандал у відомчій “Феофанії”. ЗМІ стверджують, що щепили за фальшивими списками

Про це повідомляє видання LB.ua.

Як пише видання, бажаючі отримати вакцину  зверталися до лікарні телефоном і ставали в чергу на вакцинацію. Їм призначали час та дату щеплення.  Однак частина людей вакцинувалася дозами, які були призначені для медиків закладу, а не залишками. За документами ці люди фіксувалися як працівники лікарні. 

Як повідомив LB.ua регіональний координатор з вакцинації у місті Києві Василь Животенюк, вакцинація у Феофанії залишковими дозами не проводилася узагалі.

У виданні стверджують, що це не поодинокий випадок. Мобільні бригади приїжджали вакцинувати нібито працівників Феофанії більше 5 разів (загалом у лікарні працює більше 1700 медиків). Скільки з тих, кого провакцинували у цій лікарні, медиками не є — поки що невідомо. LB.ua вдалося зафіксувати два таких випадки і у обидвох люди були переконані, що вакцинуються залишковими дозами. 

«Я маю розписку головного лікаря, яка гарантує, що в списках, які він надає — виключно працівники лікарні, — коментує Животенюк. — Він несе відповідальність за неправдивість інформації в списках».

Наразі за номером телефону, яким люди записувалися на щеплення у Феофанії, LB.ua повідомили, що «це вже невідповідна інформація і вакцинація уже не проводиться». 

У коментарі LB.ua головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що доручив здійснити перевірку на рахунок можливого нецільового використання вакцини у клінічній лікарні «Феофанія». До перевірки він також залучив регіонального координатора міста Києва.

Нагадаємо, на 3 мільйони населення Києва, МОЗ виділив лише 42 600 доз вакцини. Тобто препаратів для щеплення вистачить тільки на 21 300 киян, щоб провакцинуватися двічі. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...